WIZYTA DELEGACJI POWIATÓW PARTNERSKICH UCKERMARK I VORPOMMERN-GREIFWALD I MIASTA FASTÓW

W dniach 15-16 czerwca w powiecie wałeckim gościły delegacje z partnerskich powiatów Uckermark i Vorpommern-Greifswald oraz miasta Fastów. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu pn.: „Cudze chwalicie, swego nie znacie – najpiękniejsze miejsca na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”, który jest dofinansowany w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Promowanie Obszaru LSR, w tym produktów lub usług lokalnych wskazane w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” na lata 2014-2020 (LSR).

W trakcie wizyty goście m.in. wysłuchali kilku prelekcji dotyczących fauny i flory LDG, wykorzystania ziół w kuchni i naturalnych kosmetykach czy ogrodu ziołowego i jadalnego. W Ośrodku Kultury w Mirosławcu obejrzeli wystawę fotograficzną „Najpiękniejsze miejsce na obszarze Partnerstwa Drawy z Liderem Wałeckim”; zwiedzili również gospodarstwo agroturystyczne „7 Ogrodów” w Łowiczu Wałeckim i Dziką Zagrodę w Jabłonowie.