Aktualności

Więcej o: OSTRZEŻENIE POGODOWE

UWAGA BURZE Dzisiaj w godzinach popołudniowych prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu miejscami do 55 mm, lokalnie do 80 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h, lokalnie120 km/h. Miejscami grad. Lokalnie możliwa trąba powietrzna.

PLAKAT
PLAKAT
Więcej o: PODPISANIE UMOWY O DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH DZIAŁANIA 6.3 AKTYWIZACJA ZAWODOWA OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY

28 czerwca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie podpisano umowę o dofinansowanie projektu w ramach działania 6.3 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy, w tym znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy – typ 1 a programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniopomorskiego 2021-2027. Umowę podpisali dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie Andrzej Przewoda i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałczu Anna Zaleska, a z ramienia instytucji zarządzającej w podpisaniu umowy uczestniczył marszałek Olgierd Geblewicz. Podpisanie umowy jest wynikiem pozyskania w ramach ogłoszonego konkursu przez PUP w Wałczu środków na realizację projektu pn. Vocher Zatrudnieniowy na wałeckim rynku pracy.

PRZEDSTAWIA  DWIE OSOBY
PRZEDSTAWIA  DWIE OSOBY
PRZEDSTAWIA  DWIE OSOBY
Więcej o: PROJEKT PN.,,PLATFORMA  EDUKACYJNA WYKORZYSTUJĄCA INNOWACYJNE TECHNOLOGIE W RAMACH PARTNERSTWA POWIATU UCKEMARK I POWIATU WAŁECKIEGO ”

Od 1 stycznia br. Powiat Wałecki realizuje projekt pn. ,, Platforma edukacyjna wykorzystująca innowacyjne technologie w ramach partnerstwa Powiatu Uckermark i Powiatu Wałeckiego”.

W ramach projektu w maju odbyła się konferencja w Lokalnym Centrum Nauki dla młodzieży z obszaru wsparcia oraz spoza niego. Od początku trwania Projektu zostały ogłoszone cztery przetargi, a piąty jest w przygotowaniu.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Mecklenburg – Vorpommern / Brandenburg / Polska 2021-2027. Wartość całkowita Projektu: 1.708.108,41 euro, wartość dofinansowania: 1.366.486,72 euro.

PLAKAT
Więcej o: KONKURS FOTOGRAFICZNY

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego organizuje konkurs fotograficzny📷 „Przyroda Pomorza Zachodniego w obiektywach młodzieży”. Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku 13-30 lat, a zdjęcia przedstawiające walory przyrodnicze województwa 🌳🍄🌻 muszą być wykonane osobiście na terenie Pomorza Zachodniego w terminie pomiędzy 1 czerwca a 31 sierpnia br. Szczegółowe informacje o konkursie https://www.mlodziez.wzp.pl/konkurs-fotograficzny-przyroda-pomorza-zachodniego-w-obiektywach-mlodziezy/

PLAKAT
Więcej o: PROGRAM KOREKCYJNO-EDUKACYJNY

Program Korekcyjno – Edukacyjny dla Osób Stosujących Przemoc w Domową w Powiecie Wałeckim realizowany będzie od 18 lipca do 31 października 2024 r. Miejsce realizacji: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Al. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu 54, tel.720826500, 673450537, 673450533, osoby do kontaktu: Katarzyna Wierzbińska, Karolina Myłek.

Ponadto informujemy, iż Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu posiada całoroczną ofertę dla osób stosujących przemoc w rodzinie w postaci prowadzonych konsultacji i terapii indywidualnej w zakresie powstrzymania się od stosowania przemocy.

PLAKAT
Więcej o: INFORMACJA

Terenowy Punkt Paszportowy w Wałczu w dniach od 1 do 31 lipca będzie czynny w :

poniedziałki 8.00 – 15.00

wtorki 8:00 – 11.00

środy 8.00 – 15.00

czwartki i piątki nieczynne

Do góry