Aktualności

Więcej o: III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego

W sobotę 23 lipca br. w godz. 15:00-19:00 odbędzie się w Różańsku (gm. Dębno) III edycja Turnieju Kół Gospodyń Pomorza Zachodniego pod hasłem INWAZJA KOBIECEJ MOCY. Jest to największa w naszym regonie impreza integrująca środowisko kół gospodyń wiejskich. W zawodach weźmie udział blisko 40 kobiecych drużyn!  Zawalczą one o tytuł mistrzowski i nagrody o łącznej wartości 4000 zł.

Turniej to nie tylko rywalizacja kół gospodyń przy konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, zręcznościowych czy ekologicznych. To także mnóstwo atrakcji dla odwiedzających „od juniora do seniora”, których serdecznie zapraszamy do Różańska i kibicowania – informują organizatorzy.

Na terenie imprezy pojawi się kilkanaście stoisk wystawienniczych, na których będzie można podziwiać oraz zakupić oryginalne wyroby rękodzielnicze, czy smakować wyśmienitych potraw kuchni regionalnej i tradycyjnej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie natomiast plenerowa zabawa taneczna „pod chmurką” do białego rana.

Koła Gospodyń Wiejskich zainteresowane udziałem w turnieju mogą zgłosić swój akces poprzez wypełnienie prostego formularz na stronie internetowej:

http://www.naszekgw.org/zgloszenia-na-turniej-kgw/

Więcej o: Podziękowanie

Dziękujemy za wrażliwość i wielkie serce !!!

Sytuacja, w jakiej znalazła się Ukraina, jest tragiczna dla obywateli, zarówno tych, którzy zostali aby walczyć o wolność swojego narodu, jak i tych, którzy musieli opuścić jego granice. Od pierwszych chwil rozpoczęcia działań wojennych mieszkańcy Powiatu Wałeckiego ruszyli z pomocą mieszkańcom Ukrainy przyjmując ich pod swój dach i udzielając pomocy finansowej i rzeczowej. Pomoc to piękny i szlachetny gest.W imieniu władz samorządowych Powiatu Wałeckiego chcę podziękować za ogromny gest solidarności z Ukrainą, za zaangażowanie w pomoc na rzecz miasta partnerskiego Fastow na Ukrainie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wpłaty pieniężne na fundacje Prosvita, za pośrednictwem której zostały zakupione najpilniejsze artykuły dla naszych przyjaciół z Fastowa. Państwa pomoc jest nieoceniona.

#EAGLE Sp. z o.o .

#EAGLE Power

#EKOMECH

#SIG

#ORS Przyszłość

Więcej o: Dzień Dziecka !

Z okazji Dnia Dziecka
życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości, spełnienia marzeń oraz rozwijania pasji i talentów.
Wspaniałych przyjaciół oraz miłości najbliższych.
Aby Wasze beztroskie dzieciństwo trwało jak najdłużej. Wszystkiego najpiękniejszego !!!

Wicestarosta – Jolanta Wegner

Starosta – dr Bogdan Wankiewicz

Więcej o: Dzień samorządowca

Z okazji Dnia Samorządowca,

Wszystkim pracownikom samorządowym, radnym, burmistrzom, wójtom, sołtysom, emerytom samorządowym, składamy serdeczne podziękowania za codzienne działania zmierzające ku rozwojowi naszego powiatu. Dziękujemy za Waszą codzienną pracę, zaangażowanie i chęć wzajemnej współpracy na rzecz naszych małych ojczyzn.Życzymy wytrwałości oraz samych sukcesów, aby Wasze wysiłki były zawsze dostrzegane i doceniane. Wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji w życiu prywatnym i zawodowym.

Jolanta Wegner – Wicestarosta Wałecki

dr Bogdan Wankiewicz – Starosta Wałeckiego

Więcej o: Powiat Osnabrück przekazał pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Dnia 25. maja 2022 roku w Hotelu Biały Domek odbyło się spotkanie zorganizowane przez delegację z Niemiec: Starostę Powiatu Osnabrück Annę Kebschull ,,Burmistrza Gminy Bad Essen Timo Natemeyer oraz Dyrektora Caritas przy Diecezji Osnabrück Johannesa Buß. W takcie spotkania na ręce Pana Starosty Bogdana Wankiewicza został przekazany czek w wysokości 2500 euro na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W kolacji uczestniczyli również Wicestarosta Jolanta Wegner oraz Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski.

Przekazanie czeku dla uchodźców z Ukrainy
Więcej o: Wizyta w Prenzlau

W dniach 12 – 13 maja 2022 r. na zaproszenie Starosty Powiatu Uckermark – Pani Kariny Dörk, Starostowie Powiatu Wałeckiego oraz Powiatu Gryfińskiego gościli z wizytą w mieście Prenzlau.

Celem wizyty była kontynuacja prac nad projektami zaproponowanymi wcześniej do realizacji w ramach tzw. „nowej perspektywy” na lata 2021 – 2027 pn. „Więcej niż sąsiedztwo: wspólne kształtowanie trwałej i zrównoważonej przyszłości na północnym odcinku polsko-niemieckiego pogranicza” dofinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Interreg VIA Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania.

Szczegółowo omówione zostały propozycje zaangażowania się w projekty turystyczne oraz projekty edukacyjne z zakresu IT  („Technologie Informatyczne = Cyfrowa Edukacja”), lekcji pożarnictwa w klasach „mundurowych” („Straż pożarna tworzy szkołę”) oraz szkolenia zawodowego. 

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością Ośrodka Spotkań Młodzieży (Uckerwelle), działalnością Centrum Szkolenia Zawodowego ABW e.V., działalnością lokalnego przedsiębiorcy – firmy Hemme Milch oraz zwiedzić wystawę fotografii poświęconej 25-leciu Euroregionu Pomerania w Klasztorze Dominikanów w Prenzlau.

Baner z logotypami Interregu
Więcej o: Matura 2022

Drodzy Maturzyści,

Zakończyliście przygodę w Waszych szkołach.

Przed wami bardzo ważne dni – egzamin dojrzałości , czas zwieńczenia Waszej ciężkiej pracy i kształtowania przyszłości.

Wykorzystajcie swoją szansę najlepiej jak potraficie bo to Wasza przepustka do spełnienia marzeń w przyszłości. Życzymy nieustającej wiary we własne siły, zapału i zacięcia do realizacji wyznaczonych przez siebie celów.Jesteście w stanie zmienić nasz świat na lepszy, gdzie wolność, szacunek do innych i troska o lepsze jutro są nienaruszalne.

Trzymamy za was kciuki!

Więcej o: Dzień Strażaka

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Z okazji Dnia Strażaka składam Strażakom, Druhom PSP i OSP, Weteranom Służby Pożarniczej wyrazy uznania i szacunku za służbę, trud, poświęcenie i ofiarność.Niech ta trudna i odpowiedzialna służba będzie źródłem satysfakcji i zadowolenia, a poczucie dobrze pełnionej misji niech nigdy Was nie opuszcza.Dziękuję Wam za każdy dzień strażackiej służby, za troskę o bezpieczeństwo mieszkańców naszego Powiatu.Niech św. Florian otacza Was stałą opieką.

Życzenia dla strażaków.
Więcej o: Spotkanie Starostów Powiatów: Wałeckiego i Uckemark

Powiat Wałecki i Powiat Uckermark w ramach współpracy transgranicznej INTERREG przygotowują się do wdrożenia projektów z tzw. „nowej perspektywy” na lata 2021 – 2027 pn. „Więcej niż sąsiedztwo: wspólne kształtowanie trwałej i zrównoważonej przyszłości na północnym odcinku polsko-niemieckiego pogranicza” dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Interreg VIA Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska
w Euroregionie Pomerania.

            W dniu 21 kwietnia 2022 r. odbyło się w trybie on-line drugie spotkanie Starostów   Powiatu Uckermark, Powiatu Gryfińskiego i Powiatu Wałeckiego mające na celu skonkretyzowanie propozycji projektów planowanych do wspólnej realizacji, nadanie im ram czasowych oraz ustalenie kolejności składania wniosków o dofinansowanie.

            Strony są zgodne, aby w najbliższych latach obszarem współpracy przygranicznej objęte zostały obszary z zakresu:

–  bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni;

–  integracji lokalnych społeczności oraz turystyki i wypoczynku;

–  edukacji pożarniczej oraz przygotowania do zawodu;

–  przeciwdziałania  zagrożeniom związanym z klimatem, przeciwdziałania skutkom

klęsk żywiołowych oraz alternatywnych zabezpieczeń dostawy prądu;

– wzmocnienia ochrony i zachowania przyrody poprzez ochronę środowiska nietoperzy, jerzyków, sów i kawek na obszarach miejskich oraz edukację ekologiczną.

Baner z logotypami interregu, unii europejskiej i herb powiatu wałeckiego
Zdjęcie ekranu na którym widoczna jest prezentacja i osoby uczestniczące w telekonferencji.
Zdjęcie pani wicestarosty i pana starosty siedzących przy stole
Więcej o: Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości. Niech święta Wielkiej Nocy będą czasem wzajemnej życzliwości, odpoczynku w gronie najbliższych i refleksji. Niech napełniają nas nadzieją i wiarą w lepsze dziś i piękniejsze jutro.

Starosta Bogdan Wankiewicz

Wicestarosta Jolanta Wegner

Do góry

Translate »