PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU „PROFILAKTYKI ZŁAMAŃ OSTEOPOROTYCZNYCH DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU WAŁECKIEGO”

Powiększ obrazGrupa ludzi pozuje do zdjęcia

9 grudnia w 107 Szpitalu Wojskowym w Wałczu odbyło się spotkanie podsumowujące realizację programu profilaktyki zdrowotnej „Profilaktyka złamań osteoporotycznych dla mieszkańców powiatu wałeckiego na lata 2020 – 2022”. Starosta Bogdan Wankiewicz przedstawił prezentację podsumowującą przebieg projektu, o projekcie opowiedziała także Olga Krogulewska, rzecznik szpitala. Starosta wręczył upominki dla osób dzięki którym program mógł być realizowany: przedstawicielom samorządów gminnych, rektorowi Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu, przedstawicielom firmy Amgen Biotechnologia, prezes Wałeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i przedstawicielowi fundacji „Wygrajmy zdrowie”.

Wymiernym efektem programu było utworzenie w październiku w szpitalu poradni leczenia osteoporozy. To pierwsza tego typu poradnia w województwie zachodniopomorskim.