KONFERENCJA „WAŁCZ MIĘDZYREGIONALNYM CENTRUM ZIELONYCH TECHNOLOGII”

Powiększ obrazList intencyjny

W dniu 12 grudnia br. w Wałeckim Centrum Kultury odbyła się konferencja na temat Zielonych Miast pt.: „Wałcz Międzyregionalnym Centrum Zielonych Technologii”. Powiat Wałecki reprezentował Starosta dr Bogdan Wankiewicz.

Konferencja miała na celu podnieść zaangażowanie podmiotów działających na terenie Wałcza w działalność na rzecz rozwoju gospodarki niskoemisyjnej – wodorowej. W tym celu został podpisany list intencyjny zobowiązujący wszystkie strony do podjęcia wzajemnej współpracy służącej wzmocnieniu potencjału w uzyskaniu efektu synergii działań, wymianie doświadczeń i osiągnięciu wzajemnych korzyści w zakresie rozwoju i wdrażania nowych technologii dla tworzenia dobrych warunków życia w miastach dla polepszenia jakości życia ich mieszkańców.