4 WRZEŚNIA – SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI SAMORZĄDU LOKALNEGO I WOJEWÓDZTWA W IMIENIU ZACHODNIOPOMORSKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO V

Powiększ obrazZdjęcie kilku dłoni, położonych jedna na drugiej.

Przedstawicielki/Przedstawiciele NGO ‼

Szanowni Państwo,

w imieniu Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji serdecznie zapraszam na spotkanie z przedstawicielami samorządu lokalnego i województwa, które odbędzie się w dniu 4 września br. w godz. 16.00 – 18.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Mirosławcu przy ul. Parkowej 1.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie m.in. projekt „Programu współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2024″. Będzie to również doskonała okazja do rozmowy o obecnych formach wsparcia oraz wyznaczenia możliwych ram współpracy pomiędzy samorządem, a sektorem pozarządowym. Nie zabraknie tematu nowej perspektywy unijnej i możliwości skorzystania przez podmioty trzeciego sektora z Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 oraz podsumowania dotychczasowych działań.

Dialog sektora pozarządowego z samorządem jest priorytetem w tworzeniu rozwiązań systemowych wdrażanych na poziomie województwa. Proszę o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 1 września br. na adres mailowy mlechowicz@wzp.pl.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Monika Lechowicz – Biuro ds. organizacji pozarządowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tel. 91 31 14 926 – mlechowicz@wzp.pl.

Termin: 4 września 2023 r. godz. 16.00 – 18:00 (poniedziałek)

Miejsce: Ośrodek Kultury w Mirosławcu, ul. Parkowa 1,78 – 650 Mirosławiec

Program:

1. Otwarcie spotkania przez Prezydium Rady i prezentacja Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji.

2. Komitet Monitorujący Program Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021 -2025. O nowej perspektywie unijnej i efektach pracy. Piotr Jaśkiewicz Fundacja Nauka dla Środowiska.

3. Konsultacje projektu „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2024″ – dyskusja

4. Współpraca międzysektorowa – wymiana doświadczeń / dobre praktyki – dyskusja