WARSZTATY „PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH – RZĄDOWY PROGRAM ODBUDOWY”

W dniu 11 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyły się warsztaty poświęcone Rządowemu Funduszowi Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Rządowy Program Odbudowy Zabytków. Szkolenie poprowadzili: Dyrektor ds. Rozwoju Relacji Społecznych Banku Gospodarstwa Krajowego Pani Anna Pawlak oraz Specjalista ds. Projektów Rozwojowych w Banku Gospodarstwa Krajowego Pan Sebastian Skrzypek. W szkoleniu brali udział m.in.: Starosta Powiatu Wałeckiego dr Bogdan Wankiewicz, Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski, Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik, Dyrektorzy Powiatowych Instytucji, pracownicy Starostwa Powiatowego w Wałczu oraz pracownicy Gmin z terenu Powiatu Wałeckiego, którzy na co dzień zajmują się składaniem wniosków i realizacją Programu w danym urzędzie.

Szkolenie dotyczyło nowego naboru a także zmian jakie wprowadzała Uchwała 205/2022 Rady Ministrów z dnia 13 października 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.