REALIZACJA PROJEKTU „OTWÓRZ SIĘ NA POMOC ”

Powiat Wałecki wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie realizują projekt „Otwórz się na pomoc”. Jest to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia. W projekcie przygotowano także specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawione zostały historie dzieci borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu.

Zapraszamy szkoły, instytucje i stowarzyszenia zajmujące się problematyką uzależnień wśród młodzieży do skorzystania z projektu