PRACA SAMORZĄDU POWIATU DOCENIONA W WIELU ASPEKTACH

Powiększ obrazZdjęcie pięciu mężczyzn oraz dwóch kobiet pozujących do zdjęcia.

Rok 2022 był dla samorządu powiatu wałeckiego kolejnym rokiem wytężonej pracy, obfitującym w wiele inwestycji. Był też wyjątkowy pod względem współpracy międzynarodowej.

Jak co roku, we współpracy w samorządami gminnymi, nadleśnictwami oraz przy wsparciu środków z Funduszu Dróg Samorządowych, zmodernizowano ponad 11 km dróg. Ważnym wydarzeniem było otwarcie Regionalnego Centrum Kryzysowego w Wałczu. W tym miejscu mieszkanki i mieszkańcy regionu otrzymują pomoc psychologa lub specjalisty interwencji kryzysowej. Dostępne jest też wsparcie mobilne – w miejscu zdarzenia bądź zamieszkania. Ponadto w 2022 r. oddano do użytku nowoczesne warsztaty szkolne przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu.

W III edycji konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie” powiat wałecki otrzymał Certyfikat oraz Godło Jakości „Samorząd Promujący Zdrowie” w kategorii powiat ziemski za program polityki zdrowotnej „Profilaktyka złamań osteoporotycznych dla mieszkańców powiatu wałeckiego na lata 2020−2022”. Inicjatywa przyczyniła się do powstania pierwszej w województwie poradni leczenia osteoporozy. Dodatkowo starosta wałecki Bogdan Wankiewicz otrzymał nagrodę specjalną „Laur Nowoczesności”.

Samorząd powiatu otrzymał także wyróżnienie marszałka województwa zachodniopomorskiego za wspieranie działalności na rzecz propagowania wartości olimpijskich i dokonań polskich olimpijczyków w województwie w 2022 r.

Ubiegły rok był również wyjątkowy w obszarze współpracy międzynarodowej. Podpisano umowę partnerską z powiatem Uckemark (Niemcy) i nawiązano współpracę z niemieckim powiatem Vorpommern-Greifswald. Podczas uroczystości jubileuszu 25-lecia Euroregionu Pomerania powiat wałecki nagrodzono jako „Najaktywniejszy Samorząd”.

Podsumowaniem działalności zarządu powiatu było utrzymanie 6. miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu za rok 2022.

Źródło: rynekinwestycji.pl