UMOWA NA DOFINANSOWANIE DROGI POWIATOWEJ GOLCE-ZDBICE

6 grudnia w starostwie podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej na odcinku Golce – Zdbice do jeziora Zdbiczno w miejscowości Zdbice. Przebudowa drogi powiatowej do akwenu wodnego jest rodzajem infrastruktury, która będzie wspierać rozwój infrastruktury turystycznej oraz rozwój różnych form infrastruktury służącej rekreacji. W miejscu, do którego prowadzi przedmiotowa droga zlokalizowana jest infrastruktura turystyczno-rekreacyjna w postaci pomostów do połowu ryb, pomostów rekreacyjnych, boisk, plaży, campingu, miejsca do grillowania oraz Skansenu Bojowego I Armii Wojska Polskiego w Zdbicach. Realizacja projektu jest uzupełnieniem przedsięwzięć realizowanych przez gminę Wałcz na terenie rekreacyjnym nad jez. Zdbiczno w Zdbicach, w tym boiska do siatkówki, pola biwakowego, campingu, świetlicy wiejskiej.

Umowę podpisali starosta Bogdan Wankiewicz, wicestarosta Jolanta Wegner i członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.