21 WRZEŚNIA – POWIAT WAŁECKI WSPÓŁORGANIZATOREM I KONFERENCJI NAUKOWEJ ,,REWITALIZACJA TERENÓW POWOJSKOWYCH-TURYSTYKA MILITARNA”

Powiększ obrazZdjęcie grupy mężczyzn.

Powiat Wałecki był współorganizatorem I Konferencji Naukowej „Rewitalizacja terenów powojskowych – turystyka militarna”. Konferencja odbyła się 21 września w Centralnym Ośrodku Sportu na Bukowinie. Oprócz części teoretycznej uczestnicy konferencji odbyli sesję wyjazdową w trakcie której zwiedzili rezerwat przyrody Diabli Skok, poradziecką bazę wojsk rakietowych w Brzeźnicy Kolonii, Kłomino oraz Borne Sulinowo, Nadarzyce i Szwecję. Wśród prelegentów na czwartkowej konferencji byli m.in. historycy, samorządowcy, specjaliści od marketingu czy przedstawiciele instytucji kultury i stowarzyszeń.