12 GRUDNIA W LOKALNY CENTRUM NAUKI ,,METALOWE INSPIRACJE” W WAŁCZU ODBYŁA SIĘ II SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY PRZY STAROŚCIE WAŁECKIM

Powiększ obrazZdjęcie osób uczestniczących w wydarzeniu.

12 grudnia w Lokalnym Centrum Nauki „Metalowe Inspiracje” w Wałczu odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady przy Staroście Wałeckim. Radni wzięli udział w warsztatach „Prawa i wolności obywatelskie”, które przeprowadziła Joanna Bródka z Sekretariat ds MłodzieżyPomorze Zachodnie; dyrektor Sekretariatu ds. Młodzieży Arkadiusz Mazepa rozmawiał z radnymi nt. funkcjonowania rad młodzieżowych. W dalszej części obrad radni jednogłośnie wybrali komisje tematyczne ds. Transportu, Edukacji, Sportu i rekreacji, Ekologii; zadecydowano również o stworzeniu profilu Rady Młodzieżowej na fb i opracowaniu logo Rady. Arkadiusz Mazepa zaprosił reprezentację Rady na spotkanie i warsztaty dla rad młodzieżowych z całego województw, które odbędą się w kwietniu w Szczecinie.

Podczas sesji starosta wałecki dr Bogdan Wankiewicz wręczył zaświadczenie o wyborze radnym, którzy byli nieobecni na pierwszej sesji.

Wałecka Rada Młodzieżowa jest jedyną radą powiatową w województwie zachodniopomorskim.