ZACIEŚNIANIE WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ POWIATU WAŁECKIEGO Z POWIATEM UCKEMARK

28 czerwca w Lokalnym Centrum Nauki „Metalowe Inspiracje” w Wałczu odbyła się uroczystość podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Powiatem Wałeckim a Powiatem Uckermark. Umowę podpisano w ramach projektu „Zacieśnienie współpracy międzynarodowej poprzez podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Powiatem Wałeckim a Powiatem Uckermark” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w euroregionie Pomerania). Współpraca będzie rozwijała się w dziedzinach tj. działalność oświatowa i naukowa, wymiana młodzieży, działalność organizacji pozarządowych czy współpracy przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu. Po części oficjalnej goście z Niemiec zwiedzali Lokalne Centrum Nauki; wzięli również udział w otwarciu warsztatów w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu.

Wartość projektu : 2.569,12 EUR, w tym dofinansowanie z EFRR w kwocie 2.183,75 EUR