SPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE „STOWARZYSZENIA NA RZECZ WSPARCIA ROZWOJU GMIN POWIATU WAŁECKIEGO”

Powiększ obrazStowarzyszenia na rzecz wsparcia rozwoju gmin powiatu wałeckiego

21 grudnia w sali narad starostwa odbyło się spotkanie założycielskie „Stowarzyszenia na rzecz wsparcia rozwoju gmin powiatu wałeckiego”. Podjęto uchwałę o powołaniu stowarzyszenia, przyjęciu statutu oraz wyborze Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Prezesem Zarządu, w skład którego wchodzą wszyscy burmistrzowie, starosta i wójt, został starosta Bogdan Wankiewicz, a wiceprezesem burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski. W skład Komisji Rewizyjnej weszli Aneta Olszacka (przewodnicząca), Elżbieta Warszylewicz (sekretarz) i Maciej Goszczyński.

Zadaniem „Stowarzyszenia na rzecz wsparcia rozwoju gmin Powiatu Wałeckiego” będzie aplikowanie o środki finansowe z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Projekty będą realizowane według opracowanej strategii, która jest wynikiem pracy wszystkich jednostek samorządu terytorialnego powiatu wałeckiego. Strategia pod nazwą: „Sieć współpracy zarządzania strategicznego gmin na rzecz kompleksowego rozwoju Powiatu Wałeckiego” obejmuje dwa obszary działania – Pojezierze Atrakcji i Cyfrowy Powiat.

Czternaście osób pozuje do zdjęcia