SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKAMI

Powiększ obrazSpotkanie z Olimpijczykami

Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz wraz z Burmistrzem Miasta Wałcz Maciejem Żebrowskim spotkał się z dwójką absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, olimpijczykami: Wiktorem Głazunowem i Tomaszem Barniakiem. Obaj już za kilkanaście dni będą reprezentować nasz kraj na  Igrzyskach XXXII Olimpiady. Wystartują w kanadyjkowej dwójce. Starosta na spotkaniu podkreślił jak ważne jest umożliwienie równoległego rozwoju naukowego i sportowego młodych sportowców. Nasi reprezentanci są przykładem gdzie przy zachowaniu determinacji i uporu można realizować oba kierunki.

Spotkanie z Olimpijczykami

Warto przypomnieć, że organem prowadzącym I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego jest Powiat Wałecki. Na zbliżających się Igrzyskach wystąpi jeszcze kilkoro absolwentów wałeckiego liceum. Olga Michałkiewicz w wioślarstwie, Karolina Naja, Paulina Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w kajakarstwie.

Na spotkaniu był również obecny trener I LO w Wałczu Bogdan Hertel, wychowawca wielu już wybitnych sportowców, w tym Wiktora Głazunowa. Zawodnicy na spotkaniu wspominali swój przebieg kariery i drogę do Igrzysk. Skromnie nie chcieli składać żadnych deklaracji, dlatego tym bardziej życzymy im spełnienia tych najskrytszych marzeń.