SPOTKANIE INAUGURUJĄCE REALIZACJĘ POWIATOWEGO PROGRAMU POLITYKI ZDROWOTNEJ PN. ” PROFILAKTYKA ZŁAMAŃ OSTEOPOROTYCZNYCH DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU WAŁECKIEGO NA LATA 2020-2022″

Powiększ obrazSpotkanie inauguracyjne

W dniu 26 października 2021 r. w Wałeckim Centrum Kultury w Wałczu odbyło się spotkanie inaugurujące realizację powiatowego programu polityki zdrowotnej pn. „„Profilaktyka złamań osteoporotycznych dla mieszkańców powiatu wałeckiego na lata 2020 – 2022”. Podczas spotkania Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz przedstawił działania podejmowane przez Powiat Wałecki zmierzające do utworzenia programu, jego cele oraz spodziewane korzyści z realizacji programu. Uczestnicy spotkania wysłuchali również wykładu Roberta Sokołowskiego – Specjalisty Chorób Wewnętrznych i Reumatologii pt. „Osteoporoza bez tajemnic – jak ją rozpoznać i leczyć”.

Do udziału w programie uprawnione są kobiety w wieku 65+ mieszkające na terenie powiatu wałeckiego. Z uwagi na fakt, iż program ma charakter edukacyjno – diagnostyczny, nie mogą w nim uczestniczyć osoby z już zdiagnozowaną osteoporozą.

Na realizatora programu został wybrany 107 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Wałczu.

Realizacja programu rozpocznie się od miesiąca listopada i będzie prowadzona w Przychodni 107. Szpitala Wojskowego w Wałczu w każdy wtorek i piątek w godzinach od 8.00 do 11.00.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr telefonu 261 47 28 49