Powiat Wałecki

Dobry Klimat

Spotkanie dotyczące kluczowych zagadnień związanych z organizacją oraz rozpoczęciem działalności dwóch Spółdzielni Energetycznych Wałeckiego Klastra Czystej Energii

14 maja 2026 r. odbyło się spotkanie dotyczące kluczowych zagadnień związanych z organizacją oraz rozpoczęciem działalności dwóch Spółdzielni Energetycznych Wałeckiego Klastra Czystej Energii.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, Stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia Rozwoju Gmin Powiatu Wałeckiego oraz spółki komunalne i partnerzy sektora prywatnego.

Podczas spotkania omówiono najważniejsze kwestie związane z organizacją i planowaniem dalszych działań. Uczestnicy przedstawili główne założenia, omówili kwestie formalne oraz zakres współpracy. Poruszono również temat obszaru działania i kierunków rozwoju lokalnego rynku energii, uwzględniając aspekty funkcjonowania Wałeckiego Klastra Czystej Energii. Spotkanie zakończyło się ustaleniem kolejnych etapów realizacji oraz dalszego harmonogramu prac.

Spotkanie dotyczące kluczowych zagadnień związanych z organizacją oraz rozpoczęciem działalności dwóch Spółdzielni Energetycznych Wałeckiego Klastra Czystej Energii
Przewiń na górę