Rejestracja pojazdu bez konieczności wymiany tablic rejestracyjnych

Powiększ obrazTablice rejestracyjne

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wałczu informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1517), od dnia 31 stycznia 2022 r. zmianie ulegają przepisy, stwarzające możliwość, w przypadku rejestracji pojazdu zarejestrowanego w kraju, pozostawienia dotychczasowych tablic (tablicy) rejestracyjnych, również w przypadku pochodzenia pojazdu z innego powiatu (wyróżnik na tablicach rejestracyjnych inny niż „ZWA”).

Jednocześnie jednak informuje się, że możliwość taka nie będzie dotyczyła wszystkich tablic rejestracyjnych, a jedynie tablic, mówiąc w skrócie, oznaczonych flagą Unii Europejskiej (grafika), natomiast tablice, na których widnieje jeszcze flaga Polski (grafika) oraz starsze tablice (czarne, zielone), w przypadku złożenia wniosku o rejestrację pojazdu, będą podlegały obowiązkowej wymianie.

Pismo Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury do pobrania.