POWIATOWY ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ W WAŁCZU

Zakład Aktywności Zawodowej w Wałczu oficjalnie otwarty. Oferta placówki  robi wrażenie | ROPS

ul. Wronia 38, 78-600 Wałcz

Telefon: 67 350 33 05 / 06

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Wałczu to zakład pracy dla osób niepełnosprawnych. Pod okiem wyspecjalizowanej kadry osoby te zajmują się prowadzeniem restauracji, pralni, renowacją mebli, rękodziełem oraz utrzymaniem i pielęgnacją terenów zielonych. Specjalnością prowadzonej części gastronomicznej są domowe obiady i wypieki, ale podopieczni ZAZ-u nie boją się też kulinarnych wyzwań. Podczas tematycznych warsztatów uczą się przygotowywania dań np. kuchni włoskiej czy japońskiej. Placówka oferuje także usługi krawieckie, szyje m.in. torby, poduszki, legowiska dla zwierząt czy wykorzystuje haft komputerowy do ozdabiania odzieży czy ręczników. Dużym zainteresowaniem cieszą się też tworzone w zakładzie meble z palet np. piaskownice dla dzieci.

Oferta ZAZ:

1. Rękodzieło i renowacja:
  • wyroby ze sklejki cięte na ploterze (wg zamówień klientów)
  • renowacja mebli, krzeseł, ram okiennych, drzwi
  • hand made
  • legowiska dla psa, regały z palet itp.
  • grawerowanie w szkle
  • przypinki i magnesy na zamówienie
  1. Wynajem sali w celach szkoleniowych

(do końca 2019 r. możliwość udostępnienia sprzętu – projektor, TV, laptop, nagłośnienie)

1. Usługi sprzątania i pielęgnacji
  • sprzątanie gospodarstw domowych
  • pielęgnacja zieleni miejskiej
  • pielęgnacja zieleni ogrodowej
  1. Usługi pralnicze
  • pranie
  • prasowanie
  • maglowanie
  1. Usługa montażu i demontażu z krawiectwem
  • okazjonalne pościele, komplety ręczników
  • stroje, np. dla klubów tanecznych
  • obrusy, pościele, bieżniki
  • haft
  • torby
  • poduszki
  • ręcznie robione kartki, zaproszenia, butony itp.
  1. Usługa gastronomiczna
  • catering (konferencje, spotkania biznesowe, imprezy okolicznościowe, zabawy, przyjęcia rodzinne, stypy)
  • obiady abonamentowe