POLSKO-NIEMIECKA WIDEOKONFERENCJA POMIĘDZY POWIATEM WAŁECKIM A POWIATEM UCKERMARK

Powiększ obrazWideokonferencja

W dniu 25 października 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyła się druga polsko- niemiecka wideokonferencja zrealizowana w ramach projektu pt. „Wzmocnienie działań służb zarządzania kryzysowego Powiatu Wałeckiego i Powiatu Uckermark” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia- Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska
w Euroregionie Pomerania).

Celem spotkania, w którym uczestniczyli pracownicy Starostwa Powiatowego w Wałczu oraz partnerzy projektu z Powiatu Uckermark było podsumowanie działań służb zarządzania kryzysowego po obu stronach granicy. Szybka identyfikacja zagrożeń, weryfikacja potrzeb i zasobów własnych, dystrybucja środków ochrony osobistej orz środków i sprzętu do dezynfekcji oraz akcje informacyjno-edukacyjne dla ludności stały się w okresie pandemii fundamentalne. Ciekawą okazała się dyskusja porównująca schematy przygotowania miejsc kwarantanny czy tworzenia Punktów Szczepień Powszechnych.

Przypomnijmy, że w ramach projektu Powiat Wałecki dokonał zakupu środków ochrony osobistej (maski, rękawice, kombinezony i fartuchy ochronne), środków do dezynfekcji i sprzętu (w tym: defibrylatory, mobilny agregat prądotwórczy, nagrzewnice elektryczne, zamgławiacz elektryczny do dezynfekcji, namiot pneumatyczny, system do wideokonferencji, krótkofalówki, sprzęt komputerowy, monitor interaktywny oraz mobilny ekran zewnętrzny LED na wartość projektu: 49.997,23 EUR.