AKCJA REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU W WAŁCZU I OKOLICY

Powiększ obrazAkcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Wałczu

Przygotowania do akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku w Wałczu i okolicy ruszyły pełną parą.

Już wkrótce odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku pod nazwą „Razem dla Moniki !” dedykowana Monice i innym chorym.

Uśmiechnięta studentka spogląda na wprost i wskazuje palcem wskazującym na wprost.
Monika

Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam, gdy dowiedziałam się o swojej chorobie było obcięcie włosów. „I tak bym je straciła.” – pomyślałam. A skoro pomimo mojej choroby miałam możliwość pomóc komuś innemu, to obcięcie włosów było dla mnie oczywistą i naturalną sprawą.

Ale od początku… Aktualnie jestem „mamą” trójki kotów oraz świeżo upieczoną żoną. To był cudowny czas. Przed nami wiele planów i marzeń do zrealizowania. Zawsze śmiało sięgam po swoje marzenia. Trenowałam wioślarstwo, w którym osiągałam bardzo dobre wyniki, potem studiowałam w Miami. Wróciłam do Europy i zatrzymałam się w Niemczech… na chwilę, która trwa do dzisiaj.

Wakacje w tym roku spędziliśmy nad polskim morzem. To wtedy pojawił się ból kości, przez który miałam problemy z chodzeniem. Gdy zaczęłam mieć problemy z oddychaniem, zgłosiłam się do szpitala. Po wielu badaniach usłyszałam diagnozę, na którą nie byłam gotowa – ostra białaczka limfoblastyczna typu B. Przede mną najważniejsza walka – walka o zdrowie. Bo to, że wyzdrowieję, to jedyna opcja, jaką zakładamy. Jestem silną i waleczną osobą. Wiem, że poradzę sobie z chorobą i ją pokonam.

Zdjęcie łączone. Zdjęcie portretowe młodej dziewczyny. Drugie to ta sama dziewczyna z koleżanką leżą na plaży. Obie w okularach przeciwsłonecznych.

Jednak, by mogło się tak stać, potrzebuję Twojej pomocy. A pomóc możesz w bardzo łatwy sposób! Wystarczy, że zarejestrujesz się jako potencjalny Dawca szpiku. Być może to właśnie Ty pomożesz mi lub innemu Pacjentowi odzyskać zdrowie i wrócić do normalnego, szczęśliwego życia.

REJESTRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU ODBĘDZIE SIĘ:

10-12 września 2021 r., 9:00 – 18:00, Targi Rolne Agro Pomerania, Barzkowice

11 września 2021 r., 11:00 – 14:00, Dzień Sportu na Orliku, MOSiR Wałcz

18 września 2021 r., 15:00 – 19:00, Diecezjalne Dni Młodzieży, Skrzatusz

19 września 2021 r., 11:00 – 13:00, Odpust Diecezjalny, Skrzatusz

10 października 2021 r., 14:00 – 16:00, Bieg Kobiet, Malta Poznań

16 października 2021 r., 10:00 – 14:00, Bieg im. Zdzisława Krzyszkowiaka, MOSiR Wałcz

Poświęcając 10 minut i rejestrując jako potencjalny Dawca szpiku możesz dać komuś szansę na nowe życie. Jeśli nie mogą Państwo pojawić się osobiście, przez poniższy link można zamówić pakiet rejestracyjny na koszt Fundacji do domu.

https://www.dkms.pl/mknika