23-24 WRZEŚNIA – POWIAT WAŁECKI I POWIAT UCKERMARK REALIZOWAŁY PROJEKT ,,NIEMIECKO-POLSKIE SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW SPORTÓW WODNYCH”

Powiększ obrazZdjęcie grupy ludzi uczestniczących w wydarzeniu.

Powiat Wałecki i Powiat Uckermark realizowały projekt „Niemiecko-polskie spotkanie miłośników sportów wodnych”. Spotkanie odbyło się w dniach 23-24 września w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich na Bukowinie. Delegacja niemiecka uczestniczyła w konferencji poświęconej m.in. genetyce sportu i nowoczesnym pomiarom treningowym; na konferencji obecni byli również olimpijczycy, którzy uczyli się w wałeckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Po konferencji przedstawiciele powiatu Uckermark i powiatu wałeckiego wzięli udział w zawodach na ergometrach wioślarskich. Sportowcy z Wałcza dostali zaproszenie na zawody kajakowe w Schwedt, które odbędą się w lutym 2024 r. Goście zwiedzili także ośrodek na Bukowinie, w tym nowoczesną wielofunkcyjną halę sportową, uczestniczyli w uroczystościach jubileuszowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz uroczystej kolacji.

Projekt został dofinansowany z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.