Charakterystyka


SPORT w Powiecie Wałeckim


 •  Wałeckie Towarzystwo Wioślarskie
 •  Maratończyk LKS Mirstal Mirosławiec
 •  Klub Sportowy Żak
 •  Klub Karate Tradycyjnego


 • Maratończyk LKS Mirstal Mirosławiec

  Historia z bieganiem

  Powiat Wałecki
  Moja historia z bieganiem zaczęła się w szkole podstawowej od IV klasy, lecz były to biegi krótkie 100 m i 200 m. Przygoda z biegami na dłuższych dystansach rozpoczęła się w 2000 r. w Wałczu na dystansie 10 km. Później był też Półmataron Philips'a w Pile, a od 2001 r. mój pierwszy Maraton Poznański, który był pierwszym takim biegiem w moim życiu. Uzyskałem wówczas czas poniżej 4 godz. Rok później Maraton Wrocławski.

  Największym moim sukcesem był Maraton Berliński w 2006 r., który ukończyłem na 1629 miejscu na 35 tys. startujących zawodników z całego świata. W Berlinie uzyskałem wynik 3 h 10 min. i 14 s. Dotychczas w Maratonie Berlińskich startowałem 3 razy. Jednak najlepszy w życiu mój czas w maratonie uzyskałem 25 kwietnia 2004 r. w Maratonie Wrocławskim (3h 06 min. 51 s.). Najwyższą 97 lokatę uzyskałem 23 kwietnia 2006 r. w Maratonie Wrocławskim.

  Powiat Wałecki
  Ponadto biegałem m.in. w Biegu Papieskim w Karlinie 3 razy na dystansie 15 km, gdzie 3 razy stawałem na podium 2 i 3 miejsce w mojej kategorii wiekowej. W swojej stosunkowo krótkiej przygodzie z bieganiem zaliczyłem już: 17 maratonów, 9 półmaratonów, a według moich obliczeń przebiegłem 185 tys. km.

  Moim marzeniem jest wystartować 22 marca 2009 r. w Maratonie Rzymskim. Bieganie daje mi wiele radości i satysfakcji oraz sprawia, że czuję się znakomicie. Wszystkich zachęcam do biegania. Moim zdaniem jest to najlepsza forma ruchu dla zdrowia organizmu. Dzięki bieganiu poznałem wielu wspaniałych biegaczy z polski, polskich olimpijczyków oraz z wielu maratończyków z zagranicy.
  Bieganie jest dla mnie sposobem na życie i zamierzam je uprawiać ile mi zdrowie pozwoli.

  Sławomir Matuszczyk