POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka






Powiat Wałecki


SPORT w Powiecie Wałeckim


  •  Wałeckie Towarzystwo Wioślarskie
  •  Maratonczyk LKS Mirstal Mirosławiec
  •  Klub Sportowy Żak
  •  Klub Karate Tradycyjnego

  •    
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - chłopców LICEALIADA 2011/2012
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - dziewcząt LICEALIADA 2011/2012
  •  Komunikat z powiatowych sztafetowych biegów przełajowych - 12.10.2011 r.
  •  Komunikat z powiatowych indywidualnych biegów przełajowych - 6.04.2011 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych z dn. 4.10.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w LA (gimnazjada) Wałcz - 2.06.2010 r.
  •  Komunikat z Indywiduwalnych Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych - 9.04.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce dziewcząt LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w siatkówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 18-22.02.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej chłopców LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej dziewcząt LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Biegów Przełajowych na terenie COS OPO Bukowina w Wa3czu - 15.10.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym - 8 czerwca 2009 r.
  •  Podsumowanie LICEALIADY 2008/2009 - 2 czerwca 2009 r.
  •  Komunikat z GIMNAZJADY 2009 w piłce nożnej chłopców w Chwiramie - 6 maja 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej chłopców - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej dziewcząt - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Wyniki Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  •  Komunikat nr 1/2008/09 z zawodów powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych





  • Zawody strzeleckie o puchar Starosty

    Dnia 15 sierpnia 2010 r. dr Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu wręczali puchary, medale i dyplomy zwycięzcom w zawodach strzeleckich zorganizowanych z okazji 90 rocznicy bitwy warszawskiej na Strzelnicy Garnizonowej.

    120 zawodników z Wałcza, Piły, Szczecinka, Złocieńca, Człopy, Strączna, Różewa i Kłębowca walczyło w dziesięciu kategoriach o puchar Starosty Wałeckiego.
    W strzelaniu z karabinka pneumatycznego w kategorii do 9 lat zwyciężył Piotr Kobusiński, w kategorii od 9 do 12 lat wygrał natomiast Kacper Borowski. Wśród juniorek z karabinka sportowego pierwsze miejsce wystrzelała Karolina Kobusińska, a w kategorii juniorów Mateusz Wanecki. Wśród seniorek z karabinka sportowego najlepiej strzelała Renata Rebczyńska, a wśród seniorów pierwszą lokatę zajął Przemysław Borowski. W strzelaniu drużynowym najlepsi okazali się reprezentanci wałeckiego Zespołu Szkół nr 2. Wśród profesjonalistów w strzelaniu z pistoletu sportowego najlepszy okazał się Andrzej Osuch, z karabinka sportowego najlepiej strzelał kolejny profesjonalista Zbigniew Masełek. W dwuboju zwyciężył ponownie Andrzej Osuch.
    Zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, a tego dnia pogoda wyjątkowo dopisała.

    Zawody przeprowadzono w następujących kategoriach:

    Karabinek pneumatyczny do 9-ciu lat
    1. Kobusiński Piotr
    2. Dulęba Sławomir
    3. Konstantynowicz Milena

    Karabinek pneumatyczny do 9-ciu
    do 12-stu lat
    1. Borowski Kacper
    2. Kowalczyk Marcin
    3. Zalas Bernard

    Karabinek sportowy - juniorki
    1. Kobusińska Karolina 95pkt.
    2. Wróblewska Monika 95pkt.
    3. Zalas Paulina 95pkt.

    Karabinek sportowy - juniorzy
    1. Wanecki Mateusz 97pkt.
    2. Krawniak Dominik 97pkt.
    3. Kozar Michał 95pkt.

    Karabinek sportowy - seniorki
    1. Rebczyńska Renata 100pkt.
    2. Konstantynowicz Łucja 97pkt.
    3. Osuch Krystyna 96pkt.

    Karabinek sportowy - seniorzy
    1. Borowski Przemysław 96pkt.
    2. Kaziukajtis Stanisław 95pkt.
    3. Kania Wojciech 95pkt.

    Najleprzym zespołem w strzelaniu drużynowym został
    1. I-sza drużyna SZ nr 2 w Wałczu 280pkt.
    2. LOK "Cel" 3 Złocieniec 277pkt.
    3. Rodzina Kaziukajtisów 275pkt.

    Pistolet sportowy - profesjonaliści
    1. Osuch Andrzej 96pkt.
    2. Sznaza Lech 91pkt.
    3. Ciepły Leszek 87pkt.

    Karabinek sportowy - profesjonaliści
    1. Masełek Zbigniew 91pkt.
    2. Osuch Andrzej 90pkt.
    3. Przeworski Ryszard 87pkt.

    W dwuboju wśród profesjonalistów wygrali
    1. Osuch Andrzej 186pkt.
    2. Melonik Kamil 172pkt.
    3. Sznaza Lech 169pkt.






    Wałeccy Olimpijczycy
    MONTREAL - 1976 r.
    Grzegorz Kołtan, Kazimierz Górecki - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 4 miejsce
    MOSKWA - 1980 r.
    Grzegorz Kołtan - kajakarstwo 4 miejsce - WTS "Orzeł" Wałcz
    Anna Bukis "Skra Warszawa" (wychowanka WTS "Orzeł") LA - 1500 m
    Ewa Lewandowska, Wanda Piątkowska, Beata Komuda, Jolanta Modlinska,
    Teresa Soroko, Krystyna Ambroś, Grażyna Różanska MKS Wałcz wioślarstwo - 12 miejse
    SEUL - 1988 r.
    Maciej Freimut - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 5 i 6 miejsce
    Jolanta Łukaszewicz - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 8 i 9 miejsce
    BARCELONA - 1992 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł" - 2 miejsce
    ATLANTA - 1996 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł", kajakarstwo
    Tomasz Galiasz "Wiskord Szczecin", wychowanek WTS "Orzeł"
    Przemysław Radkiewicz "Skra Warszawa", wychowanek WTS "Orzeł", skok wzwyż 10 miejsce
    SYDNEY - 2000 r.
    Daniel Jedraszko, Paweł Baraszkiewicz - absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego
    ATENY - 2004 r.
    Łukasz Woszczynski AZS Gorzów Wlkp., wychowanek WTK "Orzeł" - kajakarstwo 5 miejsce



    BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   




    ARCHIWUM WIADOMOŚCI

    2015
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2014
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2013
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2012
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2011
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2010
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2009
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2008
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2007
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2006
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2005
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2004
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2003
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2002
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII