POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka






Powiat Wałecki


SPORT w Powiecie Wałeckim


  •  Wałeckie Towarzystwo Wioślarskie
  •  Maratonczyk LKS Mirstal Mirosławiec
  •  Klub Sportowy Żak
  •  Klub Karate Tradycyjnego

  •    
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - chłopców LICEALIADA 2011/2012
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - dziewcząt LICEALIADA 2011/2012
  •  Komunikat z powiatowych sztafetowych biegów przełajowych - 12.10.2011 r.
  •  Komunikat z powiatowych indywidualnych biegów przełajowych - 6.04.2011 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych z dn. 4.10.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w LA (gimnazjada) Wałcz - 2.06.2010 r.
  •  Komunikat z Indywiduwalnych Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych - 9.04.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce dziewcząt LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w siatkówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 18-22.02.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej chłopców LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej dziewcząt LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Biegów Przełajowych na terenie COS OPO Bukowina w Wa3czu - 15.10.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym - 8 czerwca 2009 r.
  •  Podsumowanie LICEALIADY 2008/2009 - 2 czerwca 2009 r.
  •  Komunikat z GIMNAZJADY 2009 w piłce nożnej chłopców w Chwiramie - 6 maja 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej chłopców - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej dziewcząt - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Wyniki Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  •  Komunikat nr 1/2008/09 z zawodów powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych





  • GRYFUŚ CUP 2011

    22 stycznia 2011 r. w Szczecinie odbył się Turniej Orlików "GRYFUŚ CUP 2011". Turniej wygrali gospodarze "POGOŃ" SZCZECIN. Powiat Wałecki reprezentowała drużyna pod opieką trenera Piotra Czerniewicza Szkółka Piłkarska "ORZEŁ 2010" WAŁCZ, która w stawce uznanych drużyn zajęła V miejsce.

    Na tym bardzo dobrze zorganizowanym turnieju zawodnicy Szkółki Piłkarskiej "ORZEŁ 2010" WAŁCZ: Marysia Gródka została uhonorowana statuetką najlepszej zawodniczki turnieju, a Max Gródka, Jakub Lasota oraz Jakub Czerniewicz otrzymali wyróżnienia dla najlepszych najmłodszych zawodników.
    Wałecka drużyna walczyła dzielnie, a podium straciła w ostatnim mecz turnieju przegrywając jedną bramką ze szczecińskim Salosem.
    Nagrody wręczali pani dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Szczecinie, wałczanka absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu pani mgr inż. Renata Kowal-Marcinkowska, były marszałek województwa zachodniopomorskiego radny sejmiku wojewódzkiego pan Norbert Obrycki oraz działacze Pogoni Szczecin. Teraz przygotowania do kolejnego wyjazdu. Drużyna rocznika 2003 i młodsi 6 lutego wystąpi w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w niemieckim Pasewalk.

    Wyniki poszczególnych meczów:
    CHEMIK POLICE-SP ORZEŁ 2010 WAŁCZ 2-2
    POGOŃ SZCZECIN II- SP ORZEŁ 2010 WAŁCZ 0-1
    SALOS SZCZECIN II- SP ORZEŁ 2010 WAŁCZ 2-0
    POGOŃ SZCZECIN- SP ORZEŁ 2010 WAŁCZ
    STAL SZCZECIN- SP ORZEŁ 2010 WAŁCZ 1-0
    OLIMPIA SZCZECIN- SP ORZEŁ 2010 WAŁCZ 1-0
    SALOS SZCECIN I- SP ORZEŁ 2010 WAŁCZ 3-0

    KLASYFIKACJA KOŃCOWA GRYFUŚ CUP 2011

    1. POGOŃ SZCZECIN 16 PKT.
    2. SALOS I SZCZECIN 15 PKT.
    3. SALOS II SZCZECIN 13 PKT.
    4. POGOŃ II SZCZECIN 11 PKT
    5. SZKÓŁKA PIŁKARSKA ORZEŁ 2010 WAŁCZ 10 PKT.
    6. OLIMPIA SZCZECIN 4 PKT.
    7. CHEMIK POLICE 4 PKT.
    8. STAL STOCZNIA 3 PKT.

    najlepszy zawodnik : GRACJAN LIPNICKI- POGOŃ SZCZECIN I
    najlepsza zawodniczka: MARYSIA GRÓDKA - Szkółka Piłkarska ORZEŁ2010 WAŁCZ
    najlepszy bramkarz : KUBA MAKAREWICZ - SALOS SZCZECIN I
    król strzelców : PASCAL BAKINOWSKI - SALOS SZCZECIN II
    galeria zdjęć






    Wałeccy Olimpijczycy
    MONTREAL - 1976 r.
    Grzegorz Kołtan, Kazimierz Górecki - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 4 miejsce
    MOSKWA - 1980 r.
    Grzegorz Kołtan - kajakarstwo 4 miejsce - WTS "Orzeł" Wałcz
    Anna Bukis "Skra Warszawa" (wychowanka WTS "Orzeł") LA - 1500 m
    Ewa Lewandowska, Wanda Piątkowska, Beata Komuda, Jolanta Modlinska,
    Teresa Soroko, Krystyna Ambroś, Grażyna Różanska MKS Wałcz wioślarstwo - 12 miejse
    SEUL - 1988 r.
    Maciej Freimut - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 5 i 6 miejsce
    Jolanta Łukaszewicz - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 8 i 9 miejsce
    BARCELONA - 1992 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł" - 2 miejsce
    ATLANTA - 1996 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł", kajakarstwo
    Tomasz Galiasz "Wiskord Szczecin", wychowanek WTS "Orzeł"
    Przemysław Radkiewicz "Skra Warszawa", wychowanek WTS "Orzeł", skok wzwyż 10 miejsce
    SYDNEY - 2000 r.
    Daniel Jedraszko, Paweł Baraszkiewicz - absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego
    ATENY - 2004 r.
    Łukasz Woszczynski AZS Gorzów Wlkp., wychowanek WTK "Orzeł" - kajakarstwo 5 miejsce



    BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   




    ARCHIWUM WIADOMOŚCI

    2015
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2014
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2013
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2012
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2011
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2010
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2009
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2008
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2007
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2006
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2005
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2004
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2003
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2002
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII