POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka






Powiat Wałecki


SPORT w Powiecie Wałeckim


  •  Wałeckie Towarzystwo Wioślarskie
  •  Maratonczyk LKS Mirstal Mirosławiec
  •  Klub Sportowy Żak
  •  Klub Karate Tradycyjnego

  •    
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - chłopców LICEALIADA 2011/2012
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - dziewcząt LICEALIADA 2011/2012
  •  Komunikat z powiatowych sztafetowych biegów przełajowych - 12.10.2011 r.
  •  Komunikat z powiatowych indywidualnych biegów przełajowych - 6.04.2011 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych z dn. 4.10.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w LA (gimnazjada) Wałcz - 2.06.2010 r.
  •  Komunikat z Indywiduwalnych Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych - 9.04.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce dziewcząt LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w siatkówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 18-22.02.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej chłopców LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej dziewcząt LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Biegów Przełajowych na terenie COS OPO Bukowina w Wa3czu - 15.10.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym - 8 czerwca 2009 r.
  •  Podsumowanie LICEALIADY 2008/2009 - 2 czerwca 2009 r.
  •  Komunikat z GIMNAZJADY 2009 w piłce nożnej chłopców w Chwiramie - 6 maja 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej chłopców - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej dziewcząt - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Wyniki Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  •  Komunikat nr 1/2008/09 z zawodów powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych





  • "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
    Powiat Wałecki


    Wystartowały już zapisy do największego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci do lat 10 "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" czyli Mistrzostwach dziewcząt i chłopców w kategorii U-10, w którym nagrodą główną jest w tym roku wyjazd na mecz Anglia - Polska na słynnym stadionie Wembley. Zapisy potrwają do 31 marca 2013 roku. Udział nie wymaga wpłaty żadnego wpisowego.

    Między innymi dzięki dużemu wsparciu Samorządów, w 2012 roku w rozgrywkach wzięło udział ponad 140 000 dzieci z całej Polski. W każdym powiecie i niemal w każdej gminie organizowane były mecze eliminacyjne.

    Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym, od siedmiu lat, firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

    Patronat medialny nad Turniejem objęli: Telewizja Polsat, Trójka - Polskie Radio, Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Piłka Nożna Junior, Bravo Sport, Gazeta Wrocławska, Dziennik Bałtycki, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Dziennik Łódzki, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny, Echo Dnia, Express Bydgoski, Kurier Szczeciński, Gazeta Krakowska, Interia.pl, Futbolowo.pl, Interklasa.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl.

    Każdy trener, którego drużyny wezmą udział w Turnieju, za udział każdej otrzyma profesjonalną koszulkę treningową firmy JAKO.

    Dla dzieci na poszczególnych etapach, oprócz dyplomów i medali, przygotowaliśmy wiele wspaniałych atrakcji i nagród.





    Wałeccy Olimpijczycy
    MONTREAL - 1976 r.
    Grzegorz Kołtan, Kazimierz Górecki - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 4 miejsce
    MOSKWA - 1980 r.
    Grzegorz Kołtan - kajakarstwo 4 miejsce - WTS "Orzeł" Wałcz
    Anna Bukis "Skra Warszawa" (wychowanka WTS "Orzeł") LA - 1500 m
    Ewa Lewandowska, Wanda Piątkowska, Beata Komuda, Jolanta Modlinska,
    Teresa Soroko, Krystyna Ambroś, Grażyna Różanska MKS Wałcz wioślarstwo - 12 miejse
    SEUL - 1988 r.
    Maciej Freimut - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 5 i 6 miejsce
    Jolanta Łukaszewicz - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 8 i 9 miejsce
    BARCELONA - 1992 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł" - 2 miejsce
    ATLANTA - 1996 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł", kajakarstwo
    Tomasz Galiasz "Wiskord Szczecin", wychowanek WTS "Orzeł"
    Przemysław Radkiewicz "Skra Warszawa", wychowanek WTS "Orzeł", skok wzwyż 10 miejsce
    SYDNEY - 2000 r.
    Daniel Jedraszko, Paweł Baraszkiewicz - absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego
    ATENY - 2004 r.
    Łukasz Woszczynski AZS Gorzów Wlkp., wychowanek WTK "Orzeł" - kajakarstwo 5 miejsce



    BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   




    ARCHIWUM WIADOMOŚCI

    2015
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2014
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2013
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2012
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2011
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2010
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2009
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2008
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2007
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2006
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2005
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2004
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2003
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII
    2002
    I
    II
    III
    IV
    V
    VI
    VII
    VIII
    IX
    X
    XI
    XII