POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki     
Młode piłkarki w Finale Mistrzostw Polski
Powiat Wałecki

Reprezentacja Województwa Zachodniopomorskiego dziewcząt w kategorii U10, w której na 12 zawodniczek 7 to reprezentantki Powiatu Wałeckiego trenujące w Klubie SP Orzeł 2010 Wałcz osiągnęła wspaniały sukces awansując do finału Mistrzostw Polski.

Dziewczęta po wygraniu eliminacji na szczeblu województwa zachodniopomorskiego w Turnieju o Puchar Tymbarku "Z podwórka na stadion" i półfinałów w Kluczborku wezmą udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 9-11 września br. w Chorzowie.
Finał na stadionie Ruchu w Chorzowie odbędzie się z udziałem 8 drużyn, które zostały wyłonione podczas półfinałów. Mecze półfinałowe odbywały się w czterech grupach po cztery drużyny. Nasza reprezentacja wygrała grupę pokonując drużyny z wielkopolski, kujawsko - pomorskiego i pomorskiego. Podczas turnieju półfinałowego dwie zawodniczki reprezentacji województwa zachodniopomorskiego otrzymały indywidualne nagrody dla najlepszej zawodniczki i najlepszej bramkarki.
Władze powiatu pogratulowały (24 sierpnia 2011r.) młodym zawodniczkom sukcesu, życząc wygrania turnieju finałowego oraz wyjazdu na stadion Ajax-u Amsterdam.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Spotkanie z Wojewodą Zachodniopomorskim
Powiat Wałecki


Dnia 23 sierpnia 2011 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca uczestniczyli w spotkaniu z Marcinem Zydorowiczem Wojewodą Zachodniopomorskim w Szczecinie.

Spotkanie dotyczyło możliwości finansowania dróg powiatowych w ramach Wieloletniego Programu pn. "NARODOWY PROGRAM PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH" 2008-2011r.     
II Samorządowy spływ kajakowy
Powiat Wałecki

W dniach 20-21 sierpnia br. z udziałem Bogdana Wankiewicz Starosty Wałeckiego i Zbigniewa Wolnego Sekretarza Powiatu odbył się II Samorządowy spływ kajakowy.

Wśród uczestników byli m.in. Roman Szewczyk Starosta Koszaliński i Agnieszka Maślińska Sekretarz Powiatu Koszalińskiego oraz goście z Wałcza i Szczecina. Trasę wytyczono w środkowym odcinku szlaku Piławy od Nadarzyc do Czechynia.
Uczestników spływu dowiózł autobus do Nadarzyc, gdzie zaplanowano rozpoczęcie. Pierwszego dnia trasa spływu prowadziła z Nadarzyc do Szwecji i wynosiła ponad dwadzieścia kilometrów. Na tym odcinku sporo było naturalnych przeszkód w nurcie rzeki. I one też wymagały od uczestników sporej zręczności w manewrowaniu kajakiem. Jednak tylko w jednym miejscu, z powodu wysokiego stanu wody należało je przenosić kilkanaście metrów. Pierwszy postój zorganizowano trzy kilometry przed Zdbicami, przy wysokiej skarpie leśnej. Kolejny postój, tym razem na posiłek miał miejsce w Zdbicach. Od tego miejsca do mety pierwszego dnia spływu wodniaków dzieliło zaledwie sześć kilometrów. Ów malowniczy odcinek pokonano bez nieplanowanej kąpieli i w komplecie wszyscy dotarli do gospodarstwa agroturystycznego w Szwecji, gdzie zaplanowano nocleg. Po kolacji odbyło się wspólne ognisko i pasowanie na kajakarza - turystę. Komandor spływu Jacek Winiarski każdemu nowicjuszowi gratulował pokonania trasy i pasował go wiosłem. Przy ognisku nie zabrakło wspólnych śpiewów, a nawet tańców. Kolejnego dnia uczestnicy pokonali kilkukilometrowy odcinek do Czechynia. W sumie przez dwa dni, przepłynęli 35 kilometrów. Pogoda dopisała, humory również.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki


     
Wizyta partnerska z Niemiec
Powiat Wałecki

Dnia 17 sierpnia 2011 r. w auli Zespołu Szkół nr 1 Wałczu odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Powiatu Osnabrück, Powiatu Wałeckiego i Miasta Wałcz.

Konferencję zorganizowano w celu podsumowania dotychczasowej współpracy Powiatu Wałeckiego z Powiatem Osnabrück.
Powiat Wałecki i Miasto Wałcz reprezentowali Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu, Tadeusz Łożecki Członek Zarządy Powiatu, Bogdan Białas Przewodniczący Rady Powiatu oraz Maciej Zaręba Zastępca Burmistrza Miasta Wałcz.
W skład delegacji z Niemiec weszli: Manfred Hugo Starosta Osnabrück, Günter Harmeyer Burmistrz Bad Essen i Karl Heinz Finkemeyer przebywający w Powiecie Wałeckim już od 1 sierpnia br. podczas polsko - niemieckiego obozu dzieci i młodzieży "JUGENDCAMP 2011".
Powiat Wałecki
Podczas konferencji Starosta Wałecki podsumował ponad dziesięcioletnią współpracę z Powiatem Osnabrück, przypomniał najważniejsze daty partnerskich kontaktów i wizyt oraz wskazał cele wzajemnej współpracy. Głównym celem współpracy samorządów jest przede wszystkim dążenie do wspierania wymiany młodzieży, pielęgnowania przyjacielskich stosunków, inicjowanie spotkań stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz współpraca kulturalna i społeczna powiatów.
Konferencja z udziałem Starosty Osnabrück zorganizowana została również w kontekście końca kadencji Manfreda Hugo, który po 18 latach, pełniąc funkcję starosty nie zamierza już więcej kandydować. Starosta Wałecki podziękował Manfredowi Hugo Staroście Osnabrück, za owocną współpracę oraz życzył wielu sukcesów w życiu osobistym i realizacji swoich pasji. Manfred Hugo otrzymał od Starosty Wałeckiego obraz namalowany przez wałeckiego artystę, przedstawiający dwie symboliczne łódki z herbami dwóch partnerskich powiatów na masztach, płynące po jeziorze Raduń w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Obecni na konferencji goście zadawali pytania skierowane do delegacji niemieckiej oraz Staroście Wałeckiemu. Padło między innymi pytanie Bogdana Białasa Przewodniczącego Rady Powiatu o współpracę przedsiębiorców z obydwu zaprzyjaźnionych powiatów. Starosta Osnabrück stwierdził, że zainteresowała ich działalność powstającego w Powiecie Wałeckim inicjatywa Klastra Metalowego. Günter Harmeyer Burmistrz Bad Essen potwierdził, że inicjatywa ta jest godna uwagi oraz stwierdził, że współpraca pomiędzy zrzeszeniami przedsiębiorców może być najbardziej owocna. Goście z Niemiec potwierdzili również wspólnie, że Powiat Wałecki na przełomie ostatnich lat znacznie się zmienił. Poprawiła się infrastruktura drogowa, powstało wiele nowych obiektów sportowych, budynków oraz odrestaurowano istniejące. Goście zachwycali się wyglądem odnowionej auli Zespołu Szkół nr 1, gdzie odbywała się konferencja.
Delegacja z Niemiec będzie przebywać w powiecie wałeckim do 19 sierpnia br. Goście zwiedzą w tym czasie największe firmy w powiecie wałeckim, w tym OZEN PLUS oraz COS OPO Bukowinę w Wałczu. Ponadto zaplanowano również rejs jachtem po jeziorze Wielki Bytyń w Nakielnie.


     
MONAROWISKO 2011 (14-16.08.2011)
Powiat Wałecki


W dniu 15 sierpnia 2011 r. Paweł Suski Poseł na Sejm RP i Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uczestniczyli w XI Spotkaniach Społeczności Terapeutycznych MONAROWISKO 2011 zorganizowanych przez Stowarzyszenie "MONAR" w Zdbicach k / Wałcza.

"MONAROWISKO" to niezwykle barwne i ciekawe wydarzenie. Jednym z głównych punktów programu jest uroczyste zakończenie terapii pacjentów ośrodków rehabilitacyjno-readaptacyjnych, którym udało się wygrać z narkotykowym nałogiem. Poza tym reprezentanci monarowskich środowisk z całej Polski dzielą się doświadczeniami, prezentują swój dorobek artystyczny, biorą udział w sportowej rywalizacji. Wszystko to w spartańskich warunkach obozowiska, sprzyjających integracji i współpracy ludzi, którzy często spotykają się po raz pierwszy. Specjalnymi gośćmi tegorocznej, jedenastej już edycji imprezy, byli Bartosz Arłukowicz, pełnomocnik premiera ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz Iwona Guzowska - sportsmenka, posłanka, angażująca się w działania na rzecz młodzieży.


     
Podsumowanie JUGENDCAMP 2011
Powiat Wałecki

Dnia 12 sierpnia br. z udziałem Pawła Suskiego Posła na Sejm RP, Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego, Zbigniewa Wolnego Sekretarza Powiatu i Karla Heinza Finkemeyera przedstawiciela Powiatu Osnabrück podsumowano VII edycję międzynarodowego obozu dzieci i młodzieży "Jugendcamp" 2011, który odbywał się w tym roku na Zamku w Tucznie.

Podczas uroczystości podsumowania, krótkie przemówienie wygłosił Paweł Suski Poseł na Sejm RP, który gratulował organizatorom: Starostwu Powiatowemu w Wałczu oraz powiatom olsztyńskiemu i osnabrück kolejnego udanego przedsięwzięcia.
Powiat Wałecki jest już drugi raz organizatorem międzynarodowego obozu dzieci i młodzieży, poprzedni raz młodzież wypoczywała w Centralnym Ośrodku Sportu OPO Bukowina w Wałczu w 2008 roku. W br. w obozie wzięło udział prawie 100 osób, w tym połowa z Powiatu Osnabrück oraz połowa z powiatu wałeckiego
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
i olsztyńskiego. Podczas obozu organizatorzy zapewnili młodzieży bogaty program, wiele atrakcyjnych wyjazdów, warsztaty artystyczne, fotograficzne, konkursy, a także dobrą zabawę. Młodzież poznała historię zamku w Tucznie oraz Ziemi Wałeckiej.
Młodzież z Polski i Niemiec przygotowała na zakończenie specjalny program artystyczny. W programie znalazły się znane polskie i angielskie przeboje, rozdano nagrody za rozegrane podczas obozu konkursy oraz wszyscy obejrzeli film i zdjęcia wykonane podczas dwutygodniowego pobytu w Powiecie Wałeckim. Starosta Wałecki podziękował wszystkim za organizację tegorocznego obozu dzieci i młodzieży JUGENDCAMP 2011 oraz już teraz zapraszał ponownie na Ziemię Wałecką.


     
Święto Wojska Polskiego
Powiat Wałecki

11 sierpnia 2011 r. Paweł Suski Poseł na Sejm RP i Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uczestniczyli w Uroczystościach z okazji przekazania tradycji i sztandaru oraz Święta Wojska Polskiego, która odbyła się na Placu Apelowym 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu.

Poseł i Starosta Wałecki przekazali na ręce ppłk Marka Hellera Komendanta 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu specjalne życzenia dla wszystkich oficerów, podoficerów, żołnierzy oraz pracownikom 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu.

Dnia 12 sierpnia br. Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu reprezentował władze samorządowe Powiatu Wałeckiego na uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego w Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód w Wałczu. Z okazji Święta Wojska Polskiego Sekretarz Powiatu przekazał list z życzeniami dla płk Mariana Matoszki Zastępcy Dowódcy BWD WKP-W w Stargardzie Szczecińskim.


     
Sukces piłkarek z Powiatu Wałeckiego
Powiat Wałecki
Dnia 11 sierpnia 2011 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta i Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu gościli w sali narad Starostwa Powiatowego reprezentację Województwa Zachodniopomorskiego dziewcząt w kategorii U10, w której na 12 zawodniczek 7 to reprezentantki Powiatu Wałeckiego trenujące w Klubie SP Orzeł 2010 Wałcz.

Dziewczęta po wygraniu eliminacji na szczeblu województwa zachodniopomorskiego w Turnieju o Puchar Tymbarku "Z podwórka na stadion" wezmą udział w półfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w Kluczborku w dniach 13-25 sierpnia br. Władze powiatu wręczyły zawodniczkom dresy promocyjne, życząc sukcesu i wyjazdu na finałowy turniej, który odbędzie się w Chorzowie.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
XIX Światowe Forum Mediów Polonijnych w Wałczu
Powiat Wałecki


Dnia 10 sierpnia 2011 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Wałczu odbyło się spotkanie Starosty Wałeckiego z przedstawicielami Stowarzyszenia pn. Małopolskie Forum Współpracy z Polonią, którzy są organizatorem XIX Światowego Forum Mediów Polonijnych Tarnów - Szczecin - Zachodniopomorskie 2011, które odbywać się będzie w dniach 5-12 września br.

W ramach XIX Światowego Forum Mediów Polonijnych 11 września br. Powiat Wałecki odwiedzi grupa około 150 dziennikarzy polonijnych. Inicjatorami wizyty dziennikarzy w Wałczu są przedstawiciele władz samorządowych powiatu, którzy chcą wykorzystać to spotkanie, aby promować Wałcz i Pojezierze Wałeckie. Jest to okazja, aby pokazać się nie tylko w Polsce ale także i w świecie.
Idea światowych spotkań mediów polonijnych zrodziła się w Tarnowie i forum tradycyjnie rozpoczyna się właśnie tam. Potem uczestnicy zwiedzają różne regiony Polski, by później promować je na świecie. Bazą wypadową tegorocznych spotkań na terenie województwa zachodniopomorskiego jest Połczyn Zdrój. Ponadto dziennikarze będą gościć w Szczecinie, Ustroniu Morskim, Czaplinku, Barzkowicach, Karlinie, Drawnie oraz w Wałczu.
Zapraszamy przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, sportowców, artystów, twórców - do tego, by pokazali siebie, swoją firmę i dokonania dziennikarzom, których będziemy tu gościć. Zachęcamy do przekazywania wszelkiego rodzaju materiałów, folderów reklamowych, wizytówek. Mamy nadzieję, że uda się zainteresować naszych gości oraz w przyszłości nawiązać współpracę.


     
Dnia 5 sierpnia 2011 r. obradował Zarząd Powiatu Wałeckiego
Powiat Wałecki


Zarząd Powiatu omówił materiały na sesję VII sesję Rady Powiatu w Wałczu IV kadencji.

Zarząd
przyjął informacje na temat:
 • wykonania budżetu Powiatu Wałeckiego za I półrocze 2011 r.
 • kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Wałeckiego w I półroczu 2011 r.
 • przebiegu wykonania planu finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wałczu za I półrocze 2011 r.
 • zadań statutowych Powiatowego Zarządu Dróg w Wałczu
 • stanu zatrudnienia i bezrobocia w Powiecie Wałeckim za I półrocze 2011 r.
 • wykonanych i prowadzonych inwestycjach przez Powiat w 2011 r. wraz z informacją o wielkości otrzymanych środków zewnętrznych.
 • realizacji zadań przez Wydział Finansowy w/m.
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie:
 • przekazania informacji o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2011 r. oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej dla Rady Powiatu i Regionalnej Izby Obrachunkowej.
 • sprawie zmian w budżecie na 2011 rok.


     
Partnerstwo Powiatu Wałeckiego i Osnabrück
Powiat Wałecki


Dnia 1 sierpnia 2011 r. Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu oraz Karl Heinz Finkemeyer przedstawiciel Powiatu Osnabrück uroczyście otworzyli na Zamku w Tucznie VII już międzynarodowy obóz dzieci i młodzieży "JUGENDCAMP 2011".

Powiat Wałecki jest już drugi raz organizatorem międzynarodowego obozu dzieci i młodzieży, poprzedni raz młodzież wypoczywała w Centralnym Ośrodku Sportu OPO Bukowina w Wałczu w 2008 roku. W obozie, który będzie trwał do 15 sierpnia br. uczestniczy prawie 100 osób, w tym połowa z Powiatu Osnabrück oraz połowa z powiatu wałeckiego i olsztyńskiego.

W dniu 3 sierpnia br. Karl Heinz Finkemeyer spotkał się w Starostwie Powiatowym ze starostą wałeckim, wicestarostą i sekretarzem powiatu. Rozmawiano nt. funkcjonowania samorządu powiatowego, partnerstwie z Powiatem Osnabrück oraz możliwościach rozszerzenia współpracy.


     
Nowi nauczyciele mianowani
Powiat Wałecki

W dniach 3-4 sierpnia 2011 r. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyły się egzaminy o awans na stopień nauczyciela mianowanego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Wałeckiego. Do egzaminu przystąpiło ośmiu nauczycieli i wszyscy egzamin zdali.

Nauczyciele, którzy otrzymają stopień nauczyciela mianowanego:
1. Agnieszka Cierpikowska - nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 4 RCKU w Wałczu.
2. Beata Zaborowska - nauczycielka fizyki w Zespole Szkół nr 2 w Wałczu.
Powiat Wałecki
3. Tomasz Kmiecik - nauczyciel religii w Zespole Szkół nr 1 w Wałczu.
4. Violetta Drożdżal - nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 3 w Wałczu.
5. Małgorzata Kuśnierczak - nauczycielka matematyki w Zespole Szkół nr 2 w Wałczu.
6. Dawid Porębiak - nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół nr 4 RCKU w Wałczu.
7. Anna Frelkowska - nauczycielka języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Prof. J. Tischnera w Wałczu.
8. Wiktor Ptak - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Wałczu.


     
Wizyta Ministra Sportu i Turystki w powiecie
Powiat Wałecki


Dnia 29 lipca 2011 r. przedstawiciele władz powiatu Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Jerzy Goszczyński Wicestarosta oraz Piotr Marszałek Dyrektor COS OPO Bukowina w Wałczu spotkali się w Starostwie Powiatowym z Ryszardem Stachurskim Wiceministrem Sportu i Turystki i Tomaszem Lenkiewiczem Dyrektorem Naczelnym COS w Warszawie.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki przebywał w powiecie w związku z planowanymi inwestycjami w COS OPO Bukowina w Wałczu.
Tematem spotkania z przedstawicielami powiatu w starostwie była rola Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół nr 1 w Wałczu oraz pomoc jakiej może udzielić Ministerstwo dla jej rozwoju. Minister w towarzystwie władz powiatu i dyrektora ZS nr 1 zwiedził internat Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz I Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu.


     
Starostwo Powiatowe - bez barier dla niepełnosprawnych

Powiat Wałecki
Dnia 28 lipca 2011 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki dokonał oficjalnego otwarcia nowego łącznika z windą budynku Starostwa Powiatowego w Wałczu.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu, Maria Morawicz Skarbnik Powiatu, Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca, Krzysztof Hara Burmistrz Tuczna, Zdzisław Kmieć Burmistrz Człopy, Piotr Świderski Wójt Gminy Wałcz, Zdzisław Tuderek Burmistrz Miasta Wałcz, Jacek Cegieła Komendant Powiatowy Policji w Wałczu, Jolanta Witek Rektor PWSZ w Wałczu, Piotr Łosiewski Prokurator Rejowy w Wałczu, Zbigniew Augustyniak Powiatowy Inspektor Budowlany w Wałczu, Marta Suska Naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych oraz wykonawcy inwestycji, inspektorzy nadzoru budowlanego i projektant.
Poświęcenia nowego łącznika dokonał ks. Prałat dr Antoni Badura Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu.

Siedziba władz Powiatu, została powiększona o łącznik z windą za blisko 1.228.000,00 zł pochodzących ze środków własnych. Do rozbudowanej części wchodzi się przez rozsuwane drzwi. Na parterze powstał hol wejściowy będący przedłużeniem nowo powstałej klatki schodowej. Powiększona została sala obsługi interesantów oraz wykonano do niej dodatkowe wejście, tak by ułatwić dostęp do budynku osobom niepełnosprawnych.
Przed budynkiem wykonano w tym celu specjalną pochylnię. Na I piętrze, II piętrze i poddaszu powstały pokojowe biurowe. W miejscu zlikwidowanej starej klatki schodowej na poszczególnych kondygnacjach powstały pomieszczenia gospodarcze i łazienki. W ścianach szczytowych starego budynku wykuto otwory tak, że na każdym piętrze istnieje przejście między częścią starą i nowo wybudowaną.
W tym samym czasie zakończono również termomodernizację budynku starostwa, która swym zasięgiem obejmowała nowo wybudowaną część obiektu.
Prace polegające głównie na wymianie stolarki okiennej oraz dociepleniu ścian zewnętrznych wykonała wałecka firma. Inwestycja za ok. 330 tys. zł została
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
sfinalizowana w połowie z budżetu Powiatu oraz ze środków pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to kolejny powiatowy obiekt, w którym wykonano termomodernizację w ramach założeń projektu "Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Wałeckiego". Dotychczas w ramach tego projektu termomodernizację wykonano w budynku biblioteki ZS nr 1 oraz budynku sali i budynku głównym ZS nr 2. Siedziba Starostwa Powiatowego, w obecnym kształcie, przygotowana jest pod kolejny planowany etap rozbudowy obiektu. W przyszłości nowo powstały łącznik połączyć ma istniejącą część z nowym, mniejszym budynkiem, w którym mieścić się będzie między innymi sala sesyjna. Zwiększeniu ma ulec również parking dla interesantów.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki     
PAPAMOBILE W POWIECIE

Dnia 27 lipca 2011 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Jerzy Goszczyński Wicestarosta w towarzystwie dwóch proboszczów największych parafii w Wałczu brata Marka Metelicy nowego proboszcza parafii pw. św. Antoniego i ks. Prałata dr Antoniego Badury proboszcza parafii pw. Mikołaja obejrzeli auto, którym poruszał się Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1979 r.

Pojazd, który mieszkańcy Wałcza i powiatu mogli obejrzeć na Placu Wolności Wałczu do godziny 14.00 i później przy kościele pw. św. Antoniego jest rekonstrukcją "Papamobile" Jana Pawła II. Powstał on z dwóch ocalałych podzespołów pojazdów jakie specjalnie wykonano dla Jana Pawła II w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji PIMOT w Warszawie. Główne mechanizmy: przedłużona rama podwozia, silnik i kabina papieskiego pojazdu pochodziły z samochodu Star 660 M2 montowanego przez Fabrykę Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Wałcz jest jedną z nielicznych miejscowości Pomorza, do którego trafił papamobile. Po latach jego rekonstrukcją zajęli się pasjonaci z Kielc. Odbudowa trwała aż pięć lat, bo zniszczono niemal całą dokumentację techniczną auta, można je więc było odtworzyć jedynie na podstawie zdjęć i filmów.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki     
Święto Policji w Wałczu

Dnia 25 lipca 2011 r. dr Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta i Bogdan Białas Przewodniczący Rady Powiatu uczestniczyli w uroczystościach z okazji Święta Policji, które odbyły się sali konferencyjnej hotelu Lider w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Starosta Wałecki z okazji Święta Policji wyróżnił listami gratulacyjnymi policjantów: Starszego sierżanta Daniela Grynkiewicza - referenta Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego, Młodszego aspiranta Andrzeja Wojczakowskiego - asystenta Wydziału Ruchu Drogowego i Sierżanta sztabowego Waldemara Krupińskiego - referenta Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego w Zespole do Walki z Przestępczością Gospodarczą.
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji nadkomisarza Jacka Cegieły Starosta przekazał specjalny okolicznościowy grawerton.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Uroczystość uświetniły występy: pary tanecznej Justyny Duszek i Mateusza Kielińskiego oraz Karola Solarskiego.
W przeddzień oficjalnych uroczystości Starosta Wałecki uczestniczył we Mszy św. za policjantów i pracowników cywilnych Policji, która odbyła się w kościele pw. św. Antoniego w Wałczu. Po wspólnej modlitwie odbyło się tradycyjne spotkanie w ogrodach kapucyńskich.


     
"Spotkania na Miedzy"

Dnia 12 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie odbyło się spotkanie przedstawicieli trzech powiatów wchodzących w skład trójporozumienia, tj. Strzelecko - Drezdeneckiego, Czarnkowsko - Trzcianeckiego oraz Wałeckiego, dotyczące organizacji kolejnej edycji uroczystości "Spotkania na Miedzy", której to organizatorem w roku obecnym będzie Powiat Czarnkowsko - Trzcianecki.

Powiat Wałecki reprezentował Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki, któremu towarzyszyli Roman Wiśniewski Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu oraz Michał Cebula pracownik tego samego wydziału.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Tegoroczna impreza odbędzie się dnia 27 sierpnia br. w Czarnkowie w ramach organizowanego od 13 lat "Dnia Spieczonego Bliźniaka". Warto nadmienić, iż w spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Powiatu Gorzowskiego, który podczas uroczystości oficjalnie przystąpi do wymienionego wyżej trójporozumienia powiatów, podpisując w Czarnkowie wszelkie niezbędne dokumenty.
Poniżej zamieszczamy informacje, program oraz zaproszenie dla "bliźniąt" z Powiatu Wałeckiego chętnych do wzięcia udziału w powyższej imprezie.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Transport dla uczestników jest darmowy, natomiast kart zgłoszenia możliwa jest do pobrania w Wydziale Promocji i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Wałczu, przy ul. Dąbrowskiego 17, pok. 309, tel. 67250-8456. Wersja do druku znajduje się w załączeniu poniżej.

Program "Spotkania na miedzy" bliźniąt, ich rodzin i przyjaciół
Karta zgłoszenia bliźniąt

WSZYSTKICH CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


     
Posiedzenie Zarządu Powiatu

Powiat Wałecki
Dnia 8 lipca 2011 r. obradował Zarząd Powiatu Wałeckiego.

Zarząd przyjął informacje na temat:
 • wstępną dot. naboru uczniów do szkół ponadgimnazjalnych na rok 2011/2012,
 • korzystania przedsiębiorców z propozycji kredytowych w ramach Regionalnego Funduszu Pożyczkowego "POMERANUS" w Szczecinie,
 • przygotowań do międzynarodowego obozu młodzieży Jugendcamp 2011 organizowanego w Tucznie ze wskazaniem środków przeznaczonych na jego realizację.


     
Spotkanie z przedstawicielami WFOŚ i GW

Powiat Wałecki
Dnia 1 lipca 2011 r. z udziałem dr Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego, Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty i Tadeusza Łożeckiego Członka Zarządu Powiatu w sali narad Starostwa Powiatowego w Wałczu odbyło spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Na spotkaniu obecni byli m.in.: Władysław Husejko Dyrektor Biura WFOŚ i GW w Szczecinie, Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca, Zdzisław Kmieć Burmistrz Człopy, Maciej Zaręba Z-ca Burmistrza Miasta Wałcz i Krystyna Światowa Sekretarz Gminy Wałcz.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Przedstawiciele Funduszu, przedstawili obecnym na spotkaniu zasady udzielania pomocy finansowej ze środków WFOŚ i GW w Szczecinie. Pomoc Funduszu dotyczy przede wszystkim:
 • przyznawania pożyczek
 • przyznawania dotacji
 • przekazywania środków jednostkom budżetowym
 • udzielania dopłat do oprocentowania kredytów
Materiały ze spotkania (pdf): (Instrumenty wsparcia finansowego), (Możliwości finansowania projektów).


     
VI sesja Rady Powiatu IV kadencji
Powiat Wałecki


W dniu 29 czerwca 2011 r. w auli Zespołu Szkół Nr 1 w Wałczu odbyła się VI sesja Rady Powiatu w Wałczu IV kadencji.

Rada Powiatu przyjęła informacje na temat:
 • stanu mienia Powiatu Wałeckiego,
 • realizacji Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wałeckiego za lata 2001-2010 r.,
 • realizacji Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych za 2010 r.
 • realizacji Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych za 2010 r.
Rada Powiatu podjęła m.in. uchwały w sprawie:
 • udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Wałczu za 2010 rok
 • "Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2011-2014".
 • "Powiatowego Programu Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2011-2015".
 • zmieniającą uchwalę Nr IV/40/2011 Rady Powiatu w Wałczu z dnia 25 lutego 2011r. w sprawie określenia zadań finansowych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2011 roku.
 • zmian w budżecie Powiatu Wałeckiego na 2011 rok.
 • zmieniającą uchwałę Nr III/19/2010 Rady Powiatu w Wałczu z dnia 30 grudnia 2010r. w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Wałeckiego na lata 2011-2024.
 • przyjęcia "Raportu z wykonania programu ochrony środowiska dla powiatu wałeckiego za okres 2009-2010" oraz "Sprawozdania z realizacji powiatowego planu gospodarki odpadami za okres 2009-2010"
 • wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu.
 • odwołania Skarbnika Powiatu Wałeckiego.
 • apelu do Prezesa rady Ministrów o uznanie rolnictwa za priorytet polskiej prezydencji w Unii Europejskiej i wyrównania dopłat rolniczych dla Polski
 • upoważnienia Zarządu Powiatu w Wałczu do zawarcia umowy pożyczki i dotacji w ramach programu Zielone Inwestycje realizowanego przez NFOŚiGW w związku z zadaniem inwestycyjnym pn. "Usprawnienie zarządzania energią poprzez termomodernizację i zmianę sposobu użytkowania budynku po byłym Szpitalu Powiatowym na cele administracyjne Powiatu Wałeckiego - etap I".
Rada przyjęła sprawozdania z rocznego wykonania budżetu za 2010 r. oraz z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu za 2010r.

Rada Powiatu podsumowała projekt pod nazwą "Pozyskanie i dystrybucja informacji o budynkach na terenie województwa zachodniopomorskiego" - jakie korzyści i w jakim celu wykonano projekt finansowy ze środków z mechanizmu norweskiego.


     
Termomodernizacja ZS nr 4 RCKU w Wałczu

Dnia 22 czerwca 2011 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Wałczu odbyło się uroczyste podpisanie umowy na termomodernizację budynku Zespołu Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu.

Podczas podpisania umowy z firmą "BESTBAU" z Chodzieży obecni byli: dr Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu, Bogdan Białas Przewodniczący Rady Powiatu, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu i Marta Suska Główny Specjalista w Wydziale Inwestycji i Funduszy Pomocowych.
Projekt termomodernizacji budynku ZS nr 4 RCKU zlokalizowanego przy ul. Południowej 10a w Wałczu obejmuje: termomodernizację budynku szkoły i remont pokrycia dachowego.
Całkowity koszt zadania wyniesie 1 327 170 zł, w tym remont pokrycie dachowego - 305 300 zł. Termin zakończenia realizacji projektu to 15 listopada 2011 r.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP

W dniu 19 czerwca 2011r. Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki uczestniczył w VII Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu wałeckiego, które rozegrano na stadionie miejskim w Człopie.

Zawody zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Wałczu przy udziale Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Wałczu, Starostwo Powiatowe i samorządy gminne.
W zawodach wystartowało 9 drużyn męskich (gr. A), 2 kobiece (gr. C) oraz 8 MDP - CTIF w tym 1 dziewczęca reprezentujących 11 jednostek OSP. Drużyny wyłonione zostały w drodze eliminacji gminnych podczas przeprowadzonych wcześniej zawodów. Sportowe zmagania zawodników w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej 7 x 50m z przeszkodami w grupie "A" i "C" oraz w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej 400m z przeszkodami w kategorii MDP obserwowane były przez zaproszonych gości i sympatyków strażackiego sportu. Dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach poza pucharami i dyplomami ufundowane były nagrody w postaci bonów pieniężnych. Triumfatorem w grupie "A" mężczyzn została drużyna OSP Człopa, w grupie "C" kobiet OSP Golce. W kategorii MDP rozegranej zgodnie z regulaminem CTIF grupa chłopców OSP Szwecja a w grupie dziewcząt OSP Dębołęka. Najlepszą drużyną w klasyfikacji generalnej VII Powiatowych zawodów uznano jednostkę OSP Rudki. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Wicestarosta Wałecki Jerzy Goszczyński, Komendant Powiatowy PSP w Wałczu mł. bryg. Kazimierz Maciejewski oraz Prezes ZP ZOSP RP w Wałczu dh. mgr Jerzy Diwyk.
Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Wałczu, Gmina Miejska Wałcz oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
MOLKIP CUP 2011
Powiat Wałecki

Dnia 19 czerwca 2011 r. Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki i Józef Kropielnicki Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wałczu reprezentowali władze Powiatu Wałeckiego podczas Turnieju Piłki Nożnej Dzieci "MOLKIP CUP" 2011, który odbył się na stadionie COS OPO Bukowina w Wałczu.

Organizatorem turnieju, w który wzięły udział dzieci rocznika 2002 i młodsze oraz 2000 i młodsze była SZKÓŁKA PIŁKARSKA ORZEŁ 2010 WAŁCZ.
W grupie drużyn rocznika 2002 i młodszych rywalizowały drużyny: Szkółka Piłkarska ORZEŁ 2010 WAŁCZ, Pogoń Szczecin, Kotwica Kołobrzeg, Chemik Police, Mistral Mirosławiec, Salos Szczecin, Chemik Bydgoszcz, Olimpia Szczecin, Akademia Piłkarska Szczecinek, Zawisza Bydgoszcz, Akademia Futbolu Piła, Szkółka Piłkarska ORZEŁ 2010 WAŁCZ /dzieci z rocznika 2004/2005/ W grupie drużyn rocznika 2000 i młodszych rywalizowały drużyny: Szkółka Piłkarska ORZEŁ 2010 WAŁCZ, Akademia Piłkarska Szczecinek, Mirstal Mirosławiec, Kotwica Kołobrzeg, Akademia Piłkarska MOSIR PIŁA

Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Święto batalionów

Dnia 17 czerwca 2011 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uczestniczył w uroczystych obchodach czwartej rocznicy sformowania Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód oraz święta 100 batalionu łączności i 104 batalionu zabezpieczenia.

Z okazji uroczystości Starosta Wałecki wręczył list gratulacyjny pułkownikowi dypl. Wojciechowi Kucharskiemu Dowódcy Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód w Wałczu.


     
"Con Anima" 2011
Powiat Wałecki

17 czerwca 2011 r. z udziałem Pawła Suskiego Posła na Sejm RP, Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego, Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty i Zbigniewa Wolnego Sekretarza Powiatu w Wałeckim Centrum Kultury odbyły się IV Wałeckie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorami tegorocznej "Con Animy" byli: Warsztat Terapii Zajęciowej w Wałczu, Starostwo Powiatowe w Wałczu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech".
"Con Anima" służy promowaniu twórczości osób niepełnosprawnych i z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Festiwal rozpoczął się hymnem "Spotkania" autorstwa Marka Giłki w wykonaniu uczestników WTZ w Wałczu i zwycięzców ubiegłorocznego festiwalu - podopiecznych WTZ w Wieleniu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Wykonawców oceniało jury, w skład którego weszli: prezes SDN Uśmiech Ewa Wojdylak, Barbara Polaków z firmy Leszko Trans oraz Małgorzata Izban z ZKN.
Nagrodę Grand Prix Wałeckich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych "Con Anima" otrzymał w tym roku ŚDS w Choszcznie. Pierwsze miejsce przypadło w udziale WTZ w Okonku, drugie WTZ w Białogardzie, a trzecie ŚDS w Wałczu.
Imprezie towarzyszył kiermasz wyrobów artystycznych, na którym można było kupić przedmioty wykonane przez osoby niepełnosprawne. Gwiazdą festiwalu był zespół "Setus", a imprezę poprowadził znany z programu "Europa da się lubić" Kevin Aiston.


     
Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży
Powiat Wałecki

Dnia 15 czerwca 2011 r. pod przewodnictwem Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty Wałeckiego w sali narad Starostwa Powiatowego w Wałczu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu ds. Kontroli Organizacji i Bezpieczeństwa Wypoczynku Dzieci i Młodzieży w Wałczu.

Podczas posiedzenia omawiane były zadania dla Zespołu wynikające z zaleceń Wojewody Zachodniopomorskiego dotyczących organizacji działań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie letniego wypoczynku pn. "Bezpieczne Wakacje 2011".
Zespół zapoznał się z informacjami o przebiegu kontroli miejsc wypoczynku i młodzieży w czasie tegorocznych ferii zimowych oraz informacją Delegatury Kuratorium Oświaty w Wałczu o planowanym wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie tegorocznych wakacji na terenie powiatu wałeckiego.
Ponadto omówiono i przyjęto wstępny plan kontroli miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu wałeckiego (od 5.07.2011 r.) w czasie letniego wypoczynku w 2011 r.


     
Posiedzenie komisji Rady Powiatu

Dnia 14 czerwca 2011 r. w gminie Człopa odbyło się wspólne posiedzenie komisji Budżetu i Spraw Społecznych i Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu.

Komisja Budżetu i Spraw Społecznych przyjęła informacje:
 • o działalności Domu Pomocy Społecznej w Wałczu za rok 2010.
 • na temat realizacji Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych.
 • na temat realizacji Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.
 • o wykonaniu zadań z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2010 r. i realizacja zadań aktualnych.
 • o projektach arkuszy organizacyjnych szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2011/2012.
 • o osiągnięciach stowarzyszeń i klubów zajmujących się działalnością sportową w Powiecie Wałeckim w 2010 roku.
Komisja przyjęła sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu za rok 2010.

Komisja Rozwoju Gospodarczego przyjęła informacje:
 • na temat linii kredytowych w rolnictwie oraz ich wykorzystanie na terenie Powiatu Wałeckiego.
 • Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na temat dopłat bezpośrednich i ich wielkości.
 • na temat realizacji Strategii Rozwoju Powiatu Wałeckiego za 2010r.
 • o stanie mienia Powiatu Wałeckiego.
Ponadto na wspólnym posiedzeniu komisji przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Jan Kacznowicz przedstawił wniosek w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2010 r. oraz obydwie komisje zaopiniowały projekty uchwał, które będą przedmiotem obrad na najbliższej sesji.


     
Konferencja "Bezpieczne wakacje"

Dnia 8 czerwca 2011 r. w sali audiowizualnej Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu odbyła się Powiatowa Konferencja "Bezpieczne wakacje", której organizatorem była Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Konferencja została zorganizowana w ramach programu KO w Szczecinie "Bezpieczne wakacje" oraz cyklu konferencji kaskadowych poświęconych najważniejszym aktualnym problemom wynikających w procesie kształcenia i wychowania.
Uczestników konferencji, którymi byli dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu wałeckiego przywitał Marek Syrnyk Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wałczu.
Podczas konferencji "Bezpieczne wakacje" omawiano m.in.:
 • Aktualne przepisy prawa w zakresie organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży
 • Zagrożenia dzieci i młodzieży w trakcie wypoczynku
 • Statystyka zagrożeń i niepożądanych zachowań - na co zwrócić uwagę?
 • Organizacja wypoczynku letniego - refleksje praktyka
 • Zasady bezpieczeństwa oraz pomoc w nagłych wypadkach u dzieci i młodzieży
W konferencji wzięło udział 21 osób - przedstawiciele szkół i placówek oświatowych powiatu wałeckiego. Uczestnicy konferencji otrzymali materiały - do wykorzystania w spotkaniach z nauczycielami i rodzicami w swoich macierzystych placówkach.


     
Sport i Rekreacja Szansą Rozwoju Regionu

W dniach 7-9 czerwca z udziałem dr Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego i Zbigniewa Wolnego Sekretarza Powiatu w COS OPO Bukowina odbyła się międzynarodowa konferencja "Sport i Rekreacja Szansą Rozwoju regionu", której organizatorami byli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu i Starostwo Powiatowe w Wałczu.

W uroczystości otwarcia konferencji uczestniczyli m.in. wicemarszałek województwa Marek Hok, Rektor PWSZ w Wałczu dr hab. prof. nadzw. Jolanta Witek i Burmistrz Miasta Wałcza Zdzisław Tuderek.
Współorganizatorami konferencji byli: Urząd Miasta Wałcz, Katedra Finansów Publicznych i Katedra Marketingu Uniwersytetu Szczecińskiego, Förderer Privater Hochschulen In Schwerin e.V. oraz Angermünder Bildungswerk e.V.
Głównym celem konferencji, która odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego jest wymiana poglądów i doświadczeń oraz przedstawienie wyników badań naukowych dotyczących rozwoju sportu i rekreacji oraz roli sportu i rekreacji w rozwoju lokalnym i regionalnym.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Jubileusz Klubu Miłośników Wałcza

Dnia 5 czerwca 2011 r. Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu reprezentował władze samorządowe Powiatu Wałeckiego na wernisażu wystawy z okazji jubileuszu 15 - lecia Wałeckiego Klubu Miłośników Wałcza, który odbył się w Wałeckim Centrum Kultury.

Z okazji Jubileuszu Sekretarz Powiatu przekazał kwiaty i gratulacje od Starosty Wałeckiego na ręce Leszka Jóźwika Prezesa Wałeckiego Klubu Miłośników Wałcza.


     
Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Dnia 4 czerwca 2011 r. Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu i Bożena Terefenko Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu uczestniczyli w uroczystym otwarciu IX Powiatowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się na stadionie miejskim w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W spartakiadzie uczestniczyło 11 stowarzyszeń w tym 4 drużyny z Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego.

Klasyfikacja drużyn młodzieżowych:
1 miejsce - Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech" z Wałcza
2 miejsce - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Wałcza

Klasyfikacja drużyn dorosłych:
1 miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu
2 miejsce - Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Wałcz
3 miejsce - Polski Związek Głuchych Wałcz
4 miejsce - Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Wałeckiej "AMAZONKA"
5 miejsce - Warsztat Terapii Zajęciowej w Trzciance
6 miejsce - Warsztat Terapii Zajęciowej w Wałczu
7 miejsce - Dom Pomocy Społecznej w Gębicach
8 miejsce - Dom Pomocy Społecznej w Trzciance
9 miejsce - Dom Pomocy Społecznej w Wieleniu

Rozegranych było 14 dyscyplin sportowych oraz konkurs plastyczny dla dzieci i karaoke. Ogółem uczestniczyło 135 osób niepełnosprawnych
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Zawody pożarnicze w Rudkach

Powiat Wałecki
W dniu 4 czerwca 2011 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uczestniczył w uroczystym otwarciu zawodów sportowo - pożarniczych, które zostały zorganizowane w Rudkach (gm. Wałcz).

W zawodach udział wzięły drużyny: OSP Dębołęka, OSP Golce, OSP Rudki, OSP Szwecja i OSP Witankowo. Podczas zawodów obowiązywał międzynarodowy regulamin (CTIF), który zastosowano po raz pierwszy w tego typu imprezie. W zawodach mogły wziąć udział kobiety i mężczyźni w wieku 16 lat i więcej.
Na zawodach gościli m.in.: Jan Kacznowicz radny Rady Powiatu i zarazem Komendant OSP w Powiecie Wałecki, Janusz Bartczak Z-ca Wójta Gminy Wałcz - Prezes ZOSP RP w Gminie Wałcz oraz Jerzy Diwyk Wiceprezes ZOSP RP w Gminie Wałcz.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Festyn szkolny w Szwecji

Na zaproszenie Rady Rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Szwecji w dniu 4 czerwca 2011 r. Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki uczestniczył w Festynie szkolnym "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo", który odbył się na boisku Klubu "Grom Szwecja".

W festynie wśród zaproszonych gości byli również Tadeusz Wenio Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Jan Kaczanowicz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu.
Podczas festynu przygotowano dla mieszkańców Szwecji i nie tylko wiele atrakcji. Zorganizowano loterię fantową, stoiska kulinarne, występy artystyczne i zabawę taneczną.
Wicestarosta przekazał dla Szkoły Podstawowej w Szwecji dwa albumy, które wykorzystano jako nagrody podczas loterii.


     
II edycja "Tenisa z Gwiazdami"

W dniach 3- 4 czerwca 2011 r. na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyła się II edycja turnieju tenisa ziemnego z udziałem gwiazd TV zorganizowanego przez COS OPO Bukowina, Starostwo Powiatowe i UM Wałcz.

Gości przywitali: Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu i Piotr Marszałek dyrektor COS OPO Bukowina Wałcz.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Ostatecznie do rywalizacji stanęli: Jan Englert, Tomasz Gęsikowski, Tomasz Stockinger, Karol Strasburger, Michał Milowicz, Jacek Sołtysiak,
Powiat Wałecki
Tomasz Bednarek, kompozytor i dyrygent Zbigniew Górny, Janusz Kołodziej, Andrzej Sagan, Małgorzata Chruścicka i Marlena Rul oraz Bogusław Bogusz, Tomasz Chruścicki, Janusz Ciaś, Tadeusz Ciechalski, Tomasz Franaszek, Piotr Marszałek, Jacek Ryś, Zdzisław Kałek i Bartłomiej Ordanik. W pokazowym meczu zagrał również znany prezenter pogody w telewizji TVN - Tomasz Zubilewicz.

Po powitaniu i życzeniach dobrej gry i zabawy przez Pawła Suskiego posła na Sejm RP w ruch poszły rakiety. Pogoda dopisała i emocji nie zabrakło. Podobnie jak w poprzedniej edycji organizatorzy jeśli to było możliwe przydzielali dla artystów partnerów spośród miejscowych graczy. Turniej wygrała para Tomasz Gęsikowski - Bartłomiej Ordanik, lecz nie wynik był najważniejszy ale dobra zabawa i promocja Wałcza i Powiatu Wałeckiego. Goście dziękowali za zaproszenie, chwalili bardzo dobrą organizację turnieju oraz atmosferę i serdeczność ze strony organizatorów. W samych pochwałach mówili o Wałeckim Ośrodku na Bukowinie i zapewniali, że na pewno wrócą do Wałcza.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
XXX - Lecie ZŻWP w Wałczu

W dniu 3 czerwca 2011 r. Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz uczestniczył w uroczystości z okazji XXX lat istnienia Koła nr 10 im. Ziemi Wałeckiej Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Wałczu.

Okrągły Jubileusz był okazją do wyróżnień i gratulacji. Starosta wręczył dwa wyróżnienia za działalność na rzecz związku dla: mjr w st. spocz. Piotra Szymczaka oraz st. chor. sztab. w st. spocz. Tadeusza Rojewskiego.
W programie uroczystości był wykład gen. bryg. Janusza Sobolewskiego na temat "Rola Polskich Sił Zbrojnych w Afganistanie", a Prezes ZŻWP Witold Kowalski przekazał informację o historii Związku.


     
Starosta Wałecki w Komisji ZPP
Powiat Wałecki


Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uchwałą nr 8/11 Zarządu IV kadencji Związku Powiatów Polskich z 20 kwietnia 2011 r. został wskazany jako kandydat Związku Powiatów Polskich na członka Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Dzięki uczestnictwu Starosty Wałeckiego w Zespole ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Związek Powiatów Polskich będzie miał możliwość pełnego udziału w procesie legislacyjnym z korzyścią dla lokalnych wspólnot.
     
I Targi Edukacji i Pracy w Wałczu
Powiat Wałecki

W dniu 31.05.2011 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu i Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu uczestniczyli w uroczystym otwarciu I Targów Edukacji i Pracy, które odbyły się Hali Sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu.

Organizatorami Targów byli: Powiatowy Urząd Pracy w Wałczu, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wałczu, działające przy Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Szczecinie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu.

Targi uroczyście otworzył Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz, natomiast gości powitała Pani dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałczu Wanda Grochowska - Skonieczna.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Uczestnicy Targów mogli odwiedzić stoiska wystawców takich, jak: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wałczu, Powiatowy Urząd Pracy w Wałczu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałczu, VICTORIA CYMES Sp.z.o.o. w Wałczu, Zakład Mechaniczny METALTECH Sp.z.o.o. w Mirosławcu, Zespół Szkół nr 1 w Wałczu, Zespół Szkół nr 2 w Wałczu, Zespół Szkół nr 3 w Wałczu, Wałeckie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości - działające w ramach Urzędu Miasta Wałcza, ALBOR Wałcz - Partner Serwisowy MAN Truck & Bus Polska Sp.z.o.o., Przedsiębiorstwo komunikacji Samochodowej Sp.z.o.o. w Wałczu, OZEN PLUS Sp.z.o.o. w Wałczu, Komenda Powiatowa Policji w Wałczu, biuro podróży SKONTO w Wałczu, Bank Pekao S.A. I Oddział w Wałczu, Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Wałczu, NEW HORIZON w Tucznie, Trumpf Mauxion Chocolates Sp.z.o.o. zakład produkcyjny w Tucznie, ZAMEK TUCZNO Centrum Konferencyjno - Wypoczynkowe w Tucznie, Wałecka Akademia Wiedzy w Wałczu, GRUPA HUNTERS Sp.z.o.o. Oddział Wałcz, ACER Ogrody i tereny zielone - firma projektowo - usługowa w Tucznie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Wałczu, Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy Oddział w Koszalinie, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Import - Export BROSET Sp.z.o.o., Brygada Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód w Stargardzie Szczecińskim, EKOMECH Sp.z.o.o. w Wałczu, Stowarzyszenie LIDER WAŁECKI, AUTO SZYBY Rzymkowscy w Wałczu, Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, Collegium Balticum w Szczecinie, Ochrona osób i mienia WOLF SECURITY w Pile.
W czasie Tragów zostali nagrodzeni uczestnicy konkursu "Rozmowa kwalifikacyjna Twoją drogą do sukcesu" I etapu - rejonowego, który odbył się w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Wałczu. Został również przeprowadzony konkurs na najatrakcyjniejsze stoiska. Laureatami spośród szkół zostali: pierwsze miejsce Zespół Szkół nr 4 w Wałczu, drugie miejsce ZS nr 1 w Wałczu, a trzecie miejsce Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Wałczu. Laureatami wśród firm i instytucji zostali: pierwsze miejsce VICTORIA CYMES Sp. z.o.o. w Wałczu, drugie miejsce Brygada Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód w Stargardzie Szczecińskim oraz trzecie miejsce Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z.o.o. w Wałczu.

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII