POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
Mini Euro w Wałczu

Przez dwa dni tj. 23 i 24 czerwca br. odbywały się mecze piłkarskie dziewcząt i chłopców w turnieju Mini Euro 2012 na Euroboisku w Wałczu. Rozgrywki zakończyły się rewelacyjnie dla reprezentacji Polski - dziewczęta wywalczyła tytuł Wicemistrzyń Europy, natomiast w tytuł Mistrzów wywalczyła reprezentacja Polski chłopców.
Powiat Wałecki
Wśród zaproszonych gości byli mi.in.: Paweł Suski poseł na Sejm RP, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu, Jolanta Wegner Z-ca Burmistrza Miasta Wałcz oraz radni Rady Powiatu i Rady Miasta Wałcz.
Na dwudniowe zmagania piłkarskie dzieci, przyjechały do Wałcza drużyny z: Bydgoszczy, Szczecina, Poznania, Gdańska, Koszalina, Gorzowa Wielkopolskiego, Piły, Szczecinka, Trzcianki, Barlinka, Choszczna, Inowrocławia, Sianowa, Karścina, Kaczor, Rewala, Gminy Wałcz; w turnieju dziewcząt, uczestniczyły również reprezentacje Dolnego Śląska oraz województwa łódzkiego (UMKS Ostrovia Ostrówek), a niektóre z klubów, wystawiły po więcej niż jeden zespół. W sumie w obydwu turniejach, uczestniczyło ponad 350 dziewcząt i chłopców z roczników 2000 i młodszych; do tej liczby, trzeba dodać przynajmniej 150 - 200 osobową grupę opiekunów i rodziców.
Rywalizacja dziewcząt i chłopców odbywała się według dokładnie takiego samego schematu, jak Euro 2012, były cztery grupy eliminacyjne, każda z drużyn losowała kraj, który będzie reprezentowała, a symbolem poszczególnych reprezentacji były nie tylko flagi narodowe krajów - uczestników Mistrzostw Europy, ale zawodniczki i zawodnicy poszczególnych drużyn mieli przyklejone na koszulkach dosyć sporej wielkości kopie narodowych bander.
Wałeckie rozgrywki przez dwa dni sędziowała czwórka arbitrów: Robert Majorczak, Marcin Świerszcz, Paweł Kowalski i Michał Jankowski, wszystkie spotkania odbywały się na 4 specjalnie wyznaczonych w obrębie euroboiska "stadionach", które nazywały się - a jakże: Warszawa, Gdańsk, Poznań i Wrocław. Mecze rozgrywano dwa razy po 8 minut. Pierwszego dnia do gry przystąpiły dziewczęta. Po grach eliminacyjnych oraz ćwierćfinałowych, w czwórce najlepszych drużyn, znalazły się reprezentacje: Portugalii (Tęcza Bydgoszcz), Włoch (Stilon Gorzów I), Szwecji (UMKS Ostrovia Ostrówek) i Polski (SP Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz). Ostatecznie w spotkaniu po trzecie miejsce młode piłkarki Włoch pokonały 2:1 koleżanki z Portugalii. W wielkim finale naprzeciwko siebie stanęły ekipy Szwecji i Polski.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy i opiekunowie odebrali okolicznościowe medale, puchary i różne upominki - gadżety związane z polsko - ukraińskimi mistrzostwami. Wspaniałą zabawą było również losowanie nagród wśród dorosłych uczestników - kibiców i opiekunów, którzy mogli wygrać wieżę DVD stereo, zestawy do grilla oraz piłkarskie pamiątki.
Przygotowywania do turnieju trwały ponad dwa miesiące, stwierdził Michał Cebula - prezes Szkółki Piłkarskiej Orzeł 2010 Wałcz i przedstawiciel organizatora turnieju. Dwudniowa impreza okazała się wspaniałą i pełną emocji zabawą. Mini Euro Wałcz 2012 okazało się dotychczas największym piłkarskim świętem dla dzieci, które trenują w szkółkach piłkarskich, zorganizowanym w Powiecie Wałeckim.

Źródło "Fakty Wałeckie"


     
Mistrzowie AGROLIGI z Powiatu Wałeckiego

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie 19 czerwca br. odbyła się finałowa gala konkursu AGROLIGA 2011. Agnieszka i Mirosław Ignaszakowie z Lubieszy (gm. Tuczno) zostali krajowymi laureatami Agroligi 2011.

Rolnicy z Lubieszy 19 czerwca w Warszawie spotkali się m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim oraz wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi Kazimierzem Plocke. Podczas uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego laureatom konkursu AgroLiga 2011 na szczeblu centralnym zostały wręczone listy gratulacyjne, puchary i dyplomy. Puchary i listy gratulacyjne wręczał m.in. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Kołodziej, który wraz z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim, był w tym roku honorowym patronem konkursu. Konkurs Agroliga organizowany od 19 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej. Na szczeblu wojewódzkim organizowany przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym - przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem Agro Biznes Klub.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Celem konkursu jest wyłonienie i nobilitacja Mistrzów Krajowych AgroLigi w kategoriach Rolnicy i Firmy, promocja indywidualnych rolników oraz firm potrafiących produkować na konkurencyjnym rynku wyroby bardzo dobre, wkładających w pracę całe swoje serce, umiejętnie korzystających ze świadczeń unijnych.
Pan Mirosław Ignaszak prowadzi z żoną swoje gospodarstwo od ośmiu lat. Rolnikiem jest z pasji i wykształcenia (magister rolnictwa). Gospodarstwo o pow. 13 hektarów przejął po rodzicach, które przez kilka lat powiększyło się do 70 ha. Na areale tym uprawia ziemniaki, rzepak, pszenicę i jęczmień. To, co wyróżnia gospodarstwo, to pełne nawadnianie upraw, co przekłada się na dobre zbiory.
Rolnicy z powiatu wałeckiego do udziału w konkursie przekonali się po namowie pracowników wałeckiego ZDR-u.


     
Święto 100 batalionu łączności i 104 batalionu zabezpieczenia

Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta i Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu wzięli udział w uroczystościach z okazji piątej rocznicy sformowania Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód, które odbyły się 22 czerwca 2012 r. w koszarach przy ul. Kościuszki w Wałczu.

Z tej okazji starosta przekazał płk dypl. Wojciechowi Kucharskiemu Dowódcy BWD WKP-W oraz wszystkim oficerom, podoficerom, żołnierzom oraz pracownikom cywilnym serdeczne życzenia i gratulacje. Wojsko Polskie zawsze odgrywało ważną rolę w życiu lokalnej społeczności oraz cieszy się dużym zaufaniem i uznaniem mieszkańców Powiatu Wałeckiego. Starosta podziękował dowództwu, kadrze oraz wszystkim żołnierzom BWD WKP-W za wkład w obronność Państwa oraz osiągnięcia w ramach struktur Paktu Północnoatlantyckiego.


     
Uroczystość w Drawsku Pomorskim

22 czerwca 2012 r. Bogdana Wankiewicz Starosta Wałecki wziął udział w uroczystościach z okazji nadania imienia Patrona dla Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Starosta złożył z tej okazji płk Markowi Gmurskiemu Komendantowi Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim serdeczne życzenia i gratulacje. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych ma ogromny wkład w kształtowanie postaw patriotycznych na terenach tak mocno "zroszonych krwią żołnierza" w okresie walk o przełamanie Wału Pomorskiego i w czasie operacji pomorskiej w 1945 r. Obecnie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim jest istotną częścią Paktu Północnoatlantyckiego. Na poligonie drawskim odbywają się ważne szkolenia naszych natowskich sojuszników m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Danii, Holandii, Belgii i Włoch.


     
Con Anima 2012
Powiat Wałecki

Z udziałem Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego, Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty i Tadeusz Łożecki w dniu 21 czerwca 2012 roku odbyły się V Wałeckie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych.

Zaproszonych gości przywitali podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wałczu - organizatorzy uroczystości oraz laureaci spotkań z roku ubiegłego - uczestnicy WTZ z Białogardu i Środowiskowego Domu Samopomocy z Wałcza. Wszyscy zaśpiewali hymn spotkań, którego autorem tekstu i kompozytorem jest Marek Giłka.
Na scenie tegorocznej Con Animy wystąpili: Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech" z Wałcza, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Niemieńsku, WTZ Koszalin, WTZ Modrzewiec, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Trzciance, WTZ Wieleń, WTZ Białogard, WTZ Szczecinek, Dom Gościnny w Dzięciołówce woj. Podlaskie, TPD Kalisz Pomorski, ŚDS Szczecinek, ŚDS Borne Sulinowo, ŚDS Wałcz, WTZ Czarne oraz WTZ Wałcz.
W czasie trwania spotkań wystąpiło aż 164 artystów z 15 różnego typu placówek. Organizatorem spotkań był Warsztat Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech", Starostwo Powiatowe i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Nagrody Con Aniumy 2012 przyznawało Jury składzie: Ewa Poetschke - przewodnicząca jury- członek Zarządu organizacji działających na rzecz dorosłych osób niepełnosprawnych w Bergen w Norwegii, Danuta Kęsek - specjalista od rehabilitacji społecznej przy PCPR w Wałczu, Radna Rady Powiatu, Dariusz Izban - muzyk, prowadzący III edycję spotkań. Czwarty raz przyznawana była także nagroda honorowa "Maski Con Anima.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Starosta Wałecki przedstawił prowadzącego tegoroczne spotkania, którym był Krzysztof Głombowicz. W listopadzie ubiegłego roku w Wałczu prowadził on konferencję "Dokręcić szczyty.." i IV Rozgrywki Sportowe Osób Poruszających się na Wózkach. W czerwcu prowadził Mistrzostwa Polski w pływaniu w Szczecinie, był w Krakowie u Anny Dymnej na Festiwalu "Zaczarowanej piosenki". W lutym prowadził także Puchar Świata w Jakuszycach z udziałem Justyny Kowalczyk. Wiele lat współpracował z TVP2, uczestnik wyprawy osób niepełnosprawnych na Kilimandżaro.
Przed ogłoszeniem wyników odbył się przepiękny pokaz sukien ślubnych. Modelkami były podopieczne WTZ w Wałczu.

I - Dom Gościnny w Dzięciołówce
II - ŚDS Wałcz
III miejsce - WTZ Koszalin
GRAND PRIX - ŚDS Szczecinek i ŚDS Borne Sulinowo


Wyróżnienia otrzymali: WTZ Czarne, WTZ Białogard, TPD Kalisz Pomorski, WTZ Szczecinek, WTZ Wieleń, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Trzciance, WTZ Modrzewiec, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Niemieńsku i SDN "Uśmiech" w Wałczu.


     
Otwarcie świetlicy w Wołowych Lasach

Dnia 21 czerwca 2012 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Marta Suska Naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych wzięli udział w uroczystym otwarciu świetlicy wiejskiej w Wołowych Lasach gm. Człopa.

Z tej okazji Bogdan Wankiewicz w imieniu władz samorządowych Powiatu Wałeckiego przekazał na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Człopa Zdzisława Kmiecia serdeczne życzenia i gratulacje. Nowa świetlica podniesie komfort organizowanych spotkań kulturalnych w Wołowych Lasach oraz będzie miejscem życia społeczności lokalnej.
Starosta z satysfakcją stwierdził, że cieszy się z faktu, że powstają w Powiecie Wałeckim nowe ośrodki, które służą krzewieniu kultury ludowej. Inwestycja ta jest przykładem efektywnego zaangażowania samorządu lokalnego w rozwój obszarów wiejskich, dzięki któremu w Wołowych Lasach powstało miejsce służące zabawie i nauce. Dzięki takim inwestycjom w prosty i praktyczny sposób można poprawić jakość życia na terenach wiejskich.
Starosta podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Świetlicy w Wołowych Lasach, przede wszystkim mieszkańcom, którzy mają swój wymierny wkład na rzecz tej inwestycji.


     
Strategia Euroregionu Pomerania

Dnia 18 czerwca 2012 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uczestniczył w spotkaniu dotyczącym "Aktualizacji strategii Euroregionu Pomerania na lata 2014-2020", które odbyło się w Czaplinku.

Strategia ma nakreślić kierunki rozwoju współpracy z naszymi euro regionalnymi partnerami z Niemiec i Szwecji w przyszłej perspektywie finansowania UE.
Strategia obejmować będzie w szczególności następujące priorytety:
  • Wsparcie edukacji, badań, rozwoju technologicznego, innowacji i zatrudnienia;
  • Poprawę dostępności regionalnych centrów gospodarczych i turystycznych;
  • Poprawę zaopatrzenia w usługi publiczne z uwzględnieni przemian demograficznych;
  • Wsparcie społeczeństwa obywatelskiego, administracji publicznej, kultury, sportu i spraw społecznych przez naukę przez całe życie.


     
Spotkania na miedzy 2012

Powiat Gorzowski i Gmina Santok były organizatorem tegorocznych "Spotkań na miedzy" imprezy plenerowej, realizowanej na mocy porozumienia o partnerskiej współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi powiatami.

Podczas tegorocznych spotkań, które zorganizowano w miejscowości Santok w dniu 16 czerwca 2012 r. do porozumienia trzech powiatów oficjalnie dołączył powiat gorzowski. Uroczystego podpisania listu intencyjnego dokonali: Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Andrzej Bajko Starosta Strzelecko - Drezdenecki, Wiesław Maszewski Starosta Czarnkowsko - Trzcianecki i Józef Kruczkowski Starosta Gorzowski. Powiat Wałecki reprezentowali Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu i Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Ideą corocznych spotkań jest rozszerzenie dobrosąsiedzkich kontaktów i aktywizacja środowisk poprzez uczestnictwo, prezentację dorobku kulturalnego i turystycznego sąsiadujących ze sobą regionów.
W programie tegorocznych spotkań na miedzy zorganizowano m.in.: zawody wędkarskie na rzece Noteć, rajd turystyczny - trasy piesze i rowerowe, konkursy sportowo - krajoznawcze z nagrodami, zlot wodniaków, zwiedzanie muzeum, grodziska i wykopalisk, występy artystyczne oraz zabawę taneczną.

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII