POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
Charytatywnie w Kołobrzegu

20 lipca 2012 roku odbył się w Kołobrzegu Turniej charytatywny z udziałem polityków, samorządowców, gwiazd sportu i dziennikarzy.

Politycy i samorządowcy Pomorza Zachodniego, gwiazdy sportu oraz dziennikarze rozegrali na stadionie miejskim w Kołobrzegu im. Sebastiana Karpiniuka towarzyski turniej charytatywny. Dochód uzyskany w jego trakcie został przekazany Kołobrzeskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom z Autyzmem. Imprezie towarzyszyło wiele innych atrakcji przygotowanych głównie dla turystów i dzieci.
Na stadionie w Kołobrzegu pojawili się m.in. senator RP Sławomir Preiss oraz poseł RP Marek Hok. Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego reprezentowali Członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego: Anna Mieczkowska oraz Jan Krawczuk.
Starostwo Powiatowe w Wałczu reprezentował Michał Cebula Pracownik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Wśród gwiazd sportu można było zobaczyć m.in. srebrnego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku Dariusza Adamczuka, w przeszłości piłkarza Pogoni Szczecin, Eintrachtu Franfurt oraz szkockich klubów Dundee i Rangers, Grzegorza Lewandowskiego byłego zawodnika Wisły Kraków i warszawskich klubów: Legii i Polonii oraz Alexa Sorokina byłego tenisistę stołowego FC Barcelony, Benfiki Lisbony i FC Koln.
Nie zabrakło atrakcji, pokazów umiejętności piłkarskich w wykonaniu młodych piłkarzy "Bałtyku" Koszalin i Przedszkola Piłkarskiego "Pisklęta", występu zespołu folkowego, pokazów trików piłkarsko-żonglerskich Filipa Tyczkowskiego oraz wielu konkursów, gier i zabaw dla najmłodszych.
Punktem kulminacyjnym piątkowej imprezy była licytacja piłek podpisanych przez zawodników reprezentacji Polski oraz reprezentacji Danii - finalistów, zakończonego niedawno w Polsce, turnieju EURO 2012.
Organizacja imprezy służyła również promocji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w myśl hasła "RPO Pomaga Na Okrągło". To właśnie z tego programu korzystają jednostki samorządu terytorialnego naszego regionu finansując w znacznej mierze swoje priorytetowe inwestycje. Doskonałym przykładem może być tu właśnie nowoczesny stadion piłkarski w Kołobrzegu, na którym odbył się wspomniany turniej charytatywny.
źródło: www.takze.pl


     
Święto Policji w Wałczu
Powiat Wałecki

Dnia 16 lipca 2012 r. odbywały się Powiatowe Uroczystości z okazji Święta Policji w Wałczu. W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki i Józef Kropielnicki Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Antoniego w Wałczu, a następnie odbywały się w hotelu Lider w COS OPO Bukowina w Wałczu.
Wicestarosta w imieniu władz samorządowych Powiatu Wałeckiego złożył wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym policji życzenia z okazji ich święta oraz wręczył listy gratulacyjne dla: Nadkom. Jacka Cegieły Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu, sierż. Izabeli Stormbroek referenta Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego i mł. asp. Andrzeja Matuszaka - kontrolera ruchu drogowego Wydziału Ruchu Drogowego.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki     
Pierwszy Festiwal Żubra w Mirosławcu

Z udziałem Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego, Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty, Bogdana Białasa Przewodniczącego Rady Powiatu i Zbigniewa Wolnego Sekretarza Powiatu w dniu 13 lipca w auli Zespołu Szkół w Mirosławcu odbyła konferencja pn. "Żubry zachodniopomorskie" poświęcona ochronie i zwiększaniu liczebności żubrów występujących na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Konferencja została zorganizowana w ramach Pierwszego Festiwalu Żubra w Mirosławcu, który odbywał się w dniach 14-15 lipca 2012 r. Miejsce konferencji nie zostało wybrane przypadkiem, ponieważ w powiecie wałeckim żyje jedno z nielicznych wolno żyjących stad żubrów w Polsce. Obecnie żyje ich ponad 60 sztuk. W konferencji, którą otworzył Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca udział wzięło wielu znakomitych gości - znawców i pasjonatów żubrów. Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać krótkich wykładów na temat różnych aspektów dotyczących żubrów m.in. wykładu prof. SGGW Wandy Olech na temat "Ogólnej sytuacji populacji żubra w Polsce" oraz wykładu przygotowanego przez Magdę Tracz z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego na temat żubrów zachodniopomorskich. Uczestnicy konferencji mogli także wysłuchać krótkiej prelekcji na temat mającej powstać w Jabłonowie (gm. Mirosławiec) pokazowej zagrody żubrów. Turyści odwiedzający nasz powiat będą mogli z bliska przyjrzeć się tym zwierzętom, dzięki czemu wolno żyjące stado żubrów nie będzie narażone na bezpośrednie spotkania z turystami. Podczas konferencji krótkie wystąpienia mieli również: Anna Mieczkowska - Vice Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Teresa Błaszczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Kazimierz Deus - Nadleśnictwo Mirosławiec, Tomasz Partyka - Nadleśnictwo Wałcz, Dariusz Rygusiński - Nadleśnictwo Drawsko Pomorskie, Jan Sachs - Zastępca Dyrektora WFOŚiGW w Koszalinie, Dirk Weichbrot z Niemiec, Marcin Dziubak z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, Beata Lendner - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Szczecinie.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W sobotę 14 lipca br. w ramach Festiwalu Żubra na boisku w Mirosławcu odbywały się koncerty i występy artystyczne. Jako pierwsi na scenie pojawili się najmłodsi artyści, czyli zespoły Krata i Checked. Następnie scenę opanował zespół Chrząszcze, jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów w Polsce grający muzykę lat sześćdziesiątych m.in. The Beatles, The Shadows czy Czerwone Gitary. O godzinie 21.00 rozpoczął się koncert na który czekali mieszkańcy gminy i powiatu. Na scenie pojawił się zespół ENEJ, gwiazda wieczoru. Następnie na scenie pojawił się zespół San Sebastian, grający utwory z pierwszych miejsc list przebojów po znane evergreeny. Przy dźwiękach zespołu San Sebastian, widownia bawiła się pod gołym niebem do białego rana.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W niedziele 15 lipca br., w drugi dzień festiwalu, odbył się finał Talenciaków 2012. Na scenie pojawili się reprezentanci gmin Mirosławca, Człopy, Tuczna i Wałcza. W ramach Festiwalu Żubra odbył się także I Żywiołowy Samorządowy Zlot Motocykli. Każdy mógł z bliska obejrzeć piękne motory, a także usiąść na nich i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Odbyła się również wielka parada wszystkich motocykli. W Pierwszym Samorządowym Zlocie Motocykli uczestniczyli motocykliści nie tylko z gminy Mirosławiec ale także przedstawiciele urzędów m.in. ze Szczecina, Koszalina i Szczecinka.
W tym dniu organizatorzy przewidzieli dla mieszkańców Gminy Mirosławiec i Powiatu Wałeckiego wiele atrakcji. Na scenie pojawił się kabaret RAK z Rudy Śląskiej w skład którego wchodzą Grzegorz Poloczek, Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek. Po występie kabaretu RAK na mirosławieckiej scenie pojawiła się grupa Milano grająca muzykę Disco Polo. Dwudniowy Festiwal Żubra prowadził gospodarz teleturnieju Familida, Karol Strasburger, który ma wielu fanów wśród mirosławieckiej publiczności. Występ formacji Milano był ostatnim punktem tegorocznego, dwudniowego Festiwalu Żubra.
Pierwszy Festiwal Żubra mimo niesprzyjających warunków zarówno pogodowych jak i technicznych (ulewne deszcze, burza i w konsekwencji brak prądu) cieszył się bardzo dużą frekwencją mieszkańców nie tylko z Mirosławca, ale także z całego powiatu.


     
Spotkanie dot. ePUAP

Z udziałem Zbigniewa Wolnego Sekretarza Powiatu i Romana Wiśniewskiego Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu w dniu 12 lipca 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyło się spotkanie poświęcone wdrożeniu standardów świadczenia usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji za pomocą ePUAP.

Projekt umożliwi m.in. podnieść kwalifikacje pracowników samorządowych w zakresie wykorzystania technologii informacyjno - komunikacyjnych oraz podnieść stopień wykorzystania e-usług.
Przedstawicieli samorządów gminnych powiatu reprezentowali m.in. Dariusz Bartosik Z-ca Burmistrza Mirosławca, Krystyna Światowa Sekretarz Gminy Wałcz oraz informatycy z pozostałych gmin.
Spotkanie prowadzili Zbigniew Wolny oraz przedstawiciele Firmy Global Erisson Consulting Sp. z o.o. ze Szczecina, którzy przedstawili zalety i korzyści z wdrożenia w życie projektu.
Na realizacje projektu można uzyskać środki z ramach Poddziałania 5.2.1 POKL. Wkład własny beneficjenta będzie wynosił 15% kosztów projektu ogółem i pochodził będzie ze środków budżetu własnej jednostki samorządu terytorialnego.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W ramach projektu możliwe będą do zrealizowania działania ukierunkowane na realizacje następujących celów szczegółowych:
1. Podniesienie świadomości obywateli oraz promocja wzrostu wykorzystania elektronicznych usług publicznych świadczonych przez JST objęte wsparciem;
2. Podniesienie wiedzy i umiejętności pracowników samorządowych w zakresie stosowania nowoczesnych rozwiązań IT w procesie świadczenia elektronicznych usług publicznych;
3. Wzrost wymiany korespondencji elektronicznej wysyłanej przez urzędy jednostek samorządu terytorialnego.
Obecni na spotkaniu przedstawiciele samorządów wstępnie zadeklarowali swój udział w przedstawionym projekcie.


     
Wizyta przedstawicieli Powiatu Osnabrück

Dnia 7 lipca 2012 r. dr Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu spotkali się w Starostwie Powiatowym w Wałczu z przedstawicielami zaprzyjaźnionego Powiatu Osnabrück (Niemcy).

W skład delegacji z Niemiec weszli: Frank Hünefeld - Z-ca Starosty Osnabrück, Günter Harmeyer - Burmistrz Bad Essen, Robert Wellmann - Dyr. ds Technicznych i Karl-Heinz Finkemeyer odpowiedzialny za współpracę pomiędzy powiatami.
Podczas spotkania rozmawiano o współpracy partnerskiej pomiędzy zaprzyjaźnionymi powiatami oraz wymieniono szczegóły odnośnie kolejnego polsko - niemieckiego obozu młodzieżowego Jugendcamp 2012, który odbywa się obecnie na terenie Powiatu Olsztyńskiego. Rozmawiano także o współpracy gospodarczej oraz o kolejnych spotkaniach pomiędzy zaprzyjaźnionymi powiatami.


     
Spotkania z kulturą Ukraińską
Powiat Wałecki

W dniach 4 i 5 lipca odbyła się druga odsłona tegorocznych koncertów w ramach XVII Spotkań z kulturą ukraińską. Tym razem w Wałczu i Człopie gościł zespół tańca ludowego Ukrainy "Drużba" z Czernihowa. Zespołowi towarzyszył duet bandurzystek "Żurawka", grupa instrumentalna filharmonii czernihowskiej oraz gość specjalny "Spotkań..." - gwiazda ukraińskiej estrady - Inessa Bratuszczyk.

Koncerty (w Wałeckim Centrum Kultury oraz Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie) zgromadziły liczną rzeszę wielbicieli ukraińskiego folkloru. Szczególne owacje zebrały żywiołowo wykonane tańce - w tym narodowy taniec ukraiński Hopak oraz występ tegorocznej gwiazdy XVII Spotkań - czyli wokalistki Inessy Bratuszczyk. Powiat Wałecki reprezentował w WCK starosta dr Bogdan Wankiewicz, natomiast koncert w Człopie zaszczycił swoją obecnością burmistrz Miasta i Gminy Zdzisław Kmieć.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Konwent samorządowców Powiatu Wałeckiego

Dnia 3 lipca 2012 r. w sali narada Starostwa Powiatowego w Wałczu odbył się Konwent samorządowców Powiatu Wałeckiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu, Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca, Krzysztof Hara Burmistrz Tuczna, Zdzisław Kmieć Burmistrz Człopy, Piotr Świderski Wójt Gminy Wałcz, Janusz Bartczak Z-ca Wójta, Eugeniusz Wilczyński Sekretarz Miasta Wałcz, Wanda Grochowska - Skonieczna Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i Roman Wiśniewski Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu.
Podczas spotkania omawiano plany inwestycyjne w gminach i powiecie w kontekście możliwości uzyskania dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej w nowej perspektywy finansowej w latach 2014-2020. Gminy przekazały najpilniejsze potrzeby w tym zakresie, a 6 lipca br. w Powiecie Szczecineckim odbędzie spotkanie Starosty Wałeckiego z przedstawicielami powiatów białogardzkiego i szczecineckiego nt. wspólnych inwestycji infrastrukturalnych. Pozwoli to na skuteczne skoncentrowanie się na lokalnych uwarunkowaniach naszego obszaru. Podczas Konwentu poruszono różne tematy, w tym także tematykę związaną z Programem profilaktyki nowotworów poprzez optymalizację diety, który realizowany będzie przez Powiat Wałecki.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Badania ostatnich lat wykonane głównie w USA, a także w szeregu innych krajów wskazują, że zachorowalność na nowotwory złośliwe i umieralność z ich powodu może być wielokrotnie zmniejszona dzięki optymalizacji stężenia selenu w organizmie.
Program obejmować będzie następujące działania:
Edukację - cykliczne spotkania z mieszkańcami tj. lokalne akcje medialne.
Badania stężenia selenu - skierowanie badań do 3 grup pacjentów:
 • członkiń stowarzyszeń kobiet z rakiem piersi;
 • studentów uniwersytetu trzeciego wieku;
 • osób z rozpoznaną w Onkologicznej Poradni Genetycznej SPSK-2/PUM wysoką genetyczną predyspozycją do nowotworów.


     
Miss Polonia Pomorza 2012 w Wałczu

29 czerwca 2012 r. w Wałeckim Centrum Kultury odbyły się wybory Miss Polonia Pomorza 2012
Powiat Wałecki


Jury w składzie: Elwira Górska - przewodnicząca (projektantka), Sara Balcerowicz - choreografka, Tomasz Gadomski - Fotograf, Marta Zienkiewicz - Miss Polonia Pomorza 2011, Katarzyna Gryfelder - Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej 2011, obecnie reprezentantka naszego kraju w wyborach Miss Studentek, które odbędą się w Koreii, Elżbieta Jeznach - Bussineswomen&life, Ewa Kaczmarek - Lega UTC Gdynia Piotr Kurzyna - Agencja 3GłowyProdakszyn, Mariusz Górnik - F.H.U. Profil, Andrzej Maślanka - Zakład Energetyki Cieplnej, Roman Wiśniewski - Naczelnik Wydziału Promocji/reprezentant Starosty Wałeckiego Bogdana Wankiewicza dokonały wyboru:

Miss Polonia Pomorza 2012 - Joanna Wiśniewska (l.22) mieszkanka Sopotu oraz Jastarni, studentka prawa na UG

I Vice Miss Pomorza 2012 - Oliwia Bartkowiak (l.18) mieszkanka Rogoźna, Uczennica LO
II Vice Miss Pomorza 2012 - Sandra Bekus (l.20) mieszkanka Zielonej Góry, absolwentka ZSZ PBO technik handlowiec.
Miss Publiczności Pomorza 2012 - Aleksandra Pakuła (l.19) mieszkanka Barwic, absolwentka LO im KEN w Szczecinku (jednocześnie została Miss Sponsora).
Miss Foto Pomorza 2012 - Monika Domaszewska (l.18) mieszkanka Gdyni, uczennica IX LO w Gdyni.
Główna Miss Pomorza oraz 2 Vice Miss przeszły do dalszego etapu. Ponadto zostały wręczone tzw. "Dzikie Karty", które otrzymały: Paulina Stelmasińska (l.20) ze Szczecinka, Angelika Murzicz (l.23) z Wałcza oraz Monika Domaszeska (l.18) z Gdyni.


     
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemiczno - ekologicznego

Dnia 29 czerwca 2012 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki z zarazem Przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego uczestniczył w podsumowaniu ćwiczeń z zakresu ratownictwa chemiczno - ekologicznego z elementami ratownictwa medycznego pod kryptonimem "Wypadek Tuczno".

Celem ćwiczeń było przeanalizowanie działań jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne podczas hipotetycznego zdarzenia, w czasie którego następuje wyciek substancji palnej ze zbiornika. Substancja wycieka jako ciecz i tworzy parujące rozlewisko.

Podczas ćwiczenia analizowano działania, które polegały m.in. na:
 • wypracowaniu koncepcji ograniczenia lub likwidacji skutków występującego zagrożenia,
 • zapewnienie łączności dowodzenia i współdziałania,
 • zorganizowanie miejsca udzielania pomocy medycznej oraz punktu organizacji transportu poszkodowanych;
 • udzielenie pomocy medycznej na terenie akcji osobom poszkodowanym;
 • wstrzymanie ruchu w komunikacji drogowej,
 • zapewnienie objazdów oraz kierowanie ruchem;
 • zabezpieczenie terenu i mienia;
 • interwencja ws. dysponowania zespołów ratownictwa medycznego na teren katastrofy,
 • koordynacja działań służb,
 • zapewnienie poszkodowanym transportu do tymczasowego schronienia (zakwaterowania),


     
Zakończenie Roku Szkolnego w szkołach ponadgimnazjalnych

W dniu 29 czerwca 2012 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu, Bogdan Białas Przewodniczący Rady Powiatu, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu i Józef Kropielnicki Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu uczestniczyli w uroczystościach związanych z zakończeniem Roku Szkolnego w szkołach ponadgimnazjalnych podległych Powiatowi Wałeckiemu.

Reprezentanci powiatu wręczyli wyróżniającym się uczniom nagrody za dobre wyniki w nauce oraz życzyli wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.


     
Dnia 27 czerwca 2012 r. obradował Zarząd Powiatu Wałeckiego.

Powiat Wałecki
Zarząd Powiatu przyjął informacje:
 • o realizacji zadań przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności;
 • na temat przygotowania Szkolnych Schronisk Młodzieżowych do letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w roku 2012;
 • na temat realizacji projektu dot. termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej wynikającej z projektu pn. "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Wałeckiego.
Zarząd podjął uchwały w sprawie:
 • przyjęcia planu pracy Zarządu Powiatu na III kwartał 2012 rok;
 • zmian w budżecie Powiatu Wałeckiego na 2012 rok.


     
Absolutorium dla Zarządu Powiatu za 2011 rok
Powiat Wałecki

W dniu 26 kwietnia 2012 r. w auli Zespołu Szkół nr 1 w Wałczu, odbyła się XV sesja Rady Powiatu w Wałczu IV kadencji, podczas której Rada podjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Wałczu absolutorium za 2011 rok.

Ponadto Rada Powiatu podjęła uchwały w sprawie:
 • zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Wałeckiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu w 2011 roku;
 • likwidacji liceum profilowanego dla młodzieży o nazwie "I Liceum Profilowane" wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 3 w Wałczu;
 • przekształcenia uzupełniającego liceum ogólnokształcącego dla młodzieży o nazwie "Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące" oraz zasadniczej szkoły zawodowej dla dorosłych o nazwie "Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych" wchodzących w skład Zespołu Szkół nr 3 w Wałczu w "Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych";
 • przekształcenia dwuletniej zasadniczej szkoły zawodowej dla młodzieży
 • "Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2" wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 3 w Wałczu w trzyletnią zasadniczą szkołę zawodową dla młodzieży;
 • likwidacji liceum profilowanego dla młodzieży o nazwie "II Liceum Profilowane" wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu;
 • zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków;
 • ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie powiatu wałeckiego.
Rada Powiatu przyjęła informacje na temat:
 • stanu mienia Powiatu Wałeckiego na dzień 31 grudnia 2011 r.;
 • realizacji Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wałeckiego na lata 2011-2020, za 2011 rok;
 • realizacji Powiatowej Strategii
 • Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2007-2013, za 2011 r.;
 • realizacji Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2011-2015, za 2011 r.;
Rada Powiatu przyjęła sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu za 2011 r.

Rada przyjęła ocenę zasobów pomocy społecznej na 2011 dla powiatu wałeckiego.


     
Posiedzenie Konwentu PWSZ w Wałczu

Pierwsze posiedzenie konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu odbyło się w dniu 25 czerwca 2012 r. na terenie PWSZ w Wałczu przy ul. Wojska Polskiego 99. Konwent, został powołany w oparciu o ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym oraz Statut Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu.

Do kompetencji konwentu należy m.in.: inicjowanie i wspomaganie działań związanych z rozwojem uczelni, szczególnie istotnych dla rozwoju regionu oraz pełnienie roli "ambasadora" uczelni w regionie.

Posiedzenie Konwentu otworzyła Pani prof. nadzw. dr hab. Jolanta Witek, Rektor PWSZ w Wałczu, która po krótkim powitaniu przybyłych gości, wręczyła przybyłym osobom akty powołania do składu Konwentu. Przybliżając podstawy prawne funkcjonowania konwentu, Pani Rektor podkreśliła jak ważną rolę stanowi właściwa współpraca trzech środowisk: uczelni, biznesu i samorządu. Ta współpraca w przypadku naszej uczelni istniała już wcześniej, zaś powołanie konwentu tylko usankcjonowało formę współpracy.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W skład konwentu wchodzą: Rektor PWSZ w Wałczu prof. nadz. dr hab. Jolanta Witek, Dziekan Wydziału Społeczno-Inżynieryjnego PWSZ w Wałczu dr inż. doc. Marek Olesiak, Kanclerz PWSZ w Wałczu Jacek Kasiński, Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, Z-ca Burmistrza Miasta Wałcz Jolanta Wegner, Starosta Powiatu Wałeckiego dr Bogdan Wankiewicz, Były Poseł na Sejm RP, jedna z inicjatorek utworzenia PWSZ w Wałczu Bogusława Towalewska, Poseł na Sejm RP Paweł Suski, Pierwszy Rektor PWSZ w Wałczu w latach 2004-2009 prof. dr hab. Ignacy Dziedziczak, Przedstawiciel dyrektorów wałeckich szkół ponadgimnazjalnych Dorota Matuszak-Klupczyńska, Przedstawiciel Północnej Izby Gospodarczej Oddział Wałcz Roman Wiśniewski, Przedstawiciel Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych Zbigniew Wolny, Przedstawiciel Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Ziemi Wałeckiej Krystyna Łątkowska, Przedstawiciel Klastra Metalowego METALIKA Bogdan Białas, Przedstawiciel banku obsługującego Uczelnię Mariusz Pacanowski.
Podczas posiedzenia wybrano Przewodniczącego Konwentu, którym został Poseł na Sejm RP Pan Paweł Suski.
Kolejne spotkanie konwentu planowane jest w miesiącu wrześniu 2012 r. Na zakończenie spotkania przybyli goście wpisali się do księgi pamiątkowej PWSZ w Wałczu.

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII