POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
Dzień Weterana Działań Poza Granicami Kraju

Z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Kraju w dniu 29 maja 2014 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Wałczu odbyło się spotkanie uczniów z gen. bryg. rez. Januszem Sobolewskim, w którym wziął udział m.in. Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki ks. ppłk Władysław KOZICK Proboszcz Parafii Wojskowej pw. Św. Franciszka z Asyżu w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Uczniowie obejrzeli prezentację pokazujące prawdziwe oblicze i trud misji wojskowych w Iraku i Afganistanie. Generał oraz jego podwładni dzielili się wrażeniami i misji zagranicznych oraz przedstawili w skrócie jak doszło do tego, że Wojska Polskie uczestniczyły w misjach stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie pokazując na prezentacji zdjęcia z 11 września 2001 r. z ataku terrorystycznego na "World Trade Center".


     
IV Targi Edukacji i Pracy w Wałczu

W dniu 27 maja 2014 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu i Bogdan Białas Przewodniczący Rady Powiatu uczestniczyli w uroczystym otwarciu IV Targów Edukacji i Pracy, które odbyły się Hali Sportowej Gimnazjum Nr 3 w Wałczu.

Organizatorami Targów byli: Powiatowy Urząd Pracy w Wałczu i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu. Targi uroczyście otworzył Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz, natomiast gości powitała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałczu Wanda Grochowska - Skonieczna.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Jak co roku, była to okazja do zaprezentowania swoich produktów i usług oraz przedstawienia oferty szerokiemu gronu osób i instytucji uczestniczących w Targach. Udział w Targach wzięli pracodawcy, instytucje i organizacje wspierające osoby bezrobotne, poszukujące pracy, niepełnosprawnych i młodzież, a także instytucje zajmujące się problematyką przedsiębiorczości, nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, a także ubezpieczeń społecznych.


     
Otwarcie kompleksu lekkoatletycznego

Przy budynku głównym Gimnazjum w Chwiramie w dniu 27 maja 2014 r. otwarto oficjalnie kompleks lekkoatletyczny składający się z trzytorowej bieżni o długości 150 metrów, skoczni w dal, rzutni do oszczepu i pchnięcia kulą oraz rozbiegu do skoku wzwyż.

W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in. Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki, Tadeusz Wenio Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Piotr Świderski Wójt Gminy Wałcz i Józef Kropilenicki Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W przyszłości planowana jest jeszcze budowa zeskoku. Inwestycja kosztowała ponad 280 tysięcy złotych i została zrealizowana dzięki Fundacji "Lider Wałecki" i środkom z EFR w ramach RPO WZ.
Po uroczystym przecięciu wstęgi odbyły się mistrzostwa powiatu wałeckiego w trójboju lekkoatletycznym, w których uczestniczyli uczniowie 11 szkół podstawowych powiatu. W grupie dziewcząt zwyciężyła Nikola Kucińska z Mirosławca, drugie miejsce zajęła Aleksandra Kufel z SP nr 1, a trzecie Agnieszka Glinka z SP nr 4. Wśród chłopców najlepszy był Wojciech Gawęda (SP Strączno), drugą lokatę zajął Bartosz Jarosz (ZS w Mirosławcu), a trzecią reprezentant SP w Witankowie Jakub Domaradzki. Nowy kompleks lekkoatletyczny nie zakończy sportowych inwestycji Gimnazjum w Chwiramie. Przy budynku w Lubnie planuje się budowę boiska do piłki plażowej, pomostu na pobliskim jeziorze, a także kupno kajaków i rowerów.


     
III Rajdu Ziemi Wałeckiej o Puchar Starosty Wałeckiego

W dniu 25 maja 2014 r. na starcie III Rajdu Ziemi Wałeckiej o Puchar Starosty Wałeckiego, który był kolejną edycją imprezy motoryzacyjnej Automobilklubu Koszalińskiego stanęło 48 załóg.

Symbolicznego otwarcia rajdu dokonał Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, który dał sygnał do startu z rampy startowej usytuowanej na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Wałczu.
Tegoroczny rajd po raz pierwszy miał rangę Rajdu Okręgowego dla kierowców licencjonowanych z odcinkami specjalnymi o długości nawet 5 km. Mogli w nim uczestniczyć także amatorzy w klasyfikacji KJS (Konkursowa Jazda Samochodem) na odcinkach skróconych do regulaminowych 2,5 km. Wszystkim odcinki specjalne, rozlokowane zostały głównie na terenie Gminy Wałcz i Gminy Mirosławiec, a w Wałczu wytyczono tylko jeden super OS, prowadzący uliczkami w okolicach Gimnazjum nr 2.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W klasyfikacji okręgowej (zawodników z licencjami rajdowymi) zwyciężyła załoga Wiktor Mączkowski/Piotr Burdach na Hondzie Civic R-type (Automobilklub Nowomiejski). Klasyfikacja KJS podzielona została na klasy zależne od pojemności śilników: w klasie 5 wygrali Andrzej Łukaszyk/ Jakub Rajca z Automobilklubu Koszalin na Subaru Impreza, a w klasie 4 Włodzimierz Wesołek/ Bartosz Wesołek z Automobilklubu Zachodniopomorskiego na Hondzie Civic. W tej samej klasie drugie miejsce zajął reprezentujący Automobilklub Wielkopolski wałczanin, Dominik Głębicki. W klasie 3 najlepsi byli Marcin Kuciak/ Maria Grygiel z Automobilklubu Leszczyńskiego na Hondzie Civic. Siedmiu załogom nie udało się ukończyć rajdu, mimo to na mecie kierowcy zachwyceni byli organizacją imprezy i trasą, którą uznali za niezwykle wymagającą.     
Festyn Promocji Zdrowia i Sportu

W dniu 23 maja 2014 r. na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu odbył się Festyn Sportu i Promocji Zdrowia pod hasłem "Aktywnie i zdrowo", w którym uczestniczyli Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki i Józef Kropielnicki Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu.

Tradycyjnie uczniowie przygotowali przed budynkiem szkoły wiele atrakcji. Można było wziąć udział w "biegu rolnika", spróbować swoich sił w wyciskaniu sztangi, w skoku wzwyż i wielu innych konkurencjach. Rozegrano mecze piłki nożnej, siatkowej, koszykowej i tenisa stołowego.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Ponadto przygotowano wystawę i degustacje potraw wykonanych przez uczniów oraz wiele konkursów w tym m.in.: na zdrową przekąskę oraz ogłoszono wyniki konkursów na zdrowe odżywianie wśród młodzieży i plakat pt. "Zasady zdrowego odżywiania". Zorganizowano też wiele stoisk: z degustacją soków firmy "VICTORA-CYMES", porad dietetyka z sieci "NATUR HOUSE" z wyliczaniem BMI, pomiarem wagi, wyliczaniem zbędnej wody i tkanki tłuszczowej oraz porad żywieniowych, stoisko edukacyjne na temat profilaktyki zdrowotnej PSSE Wałcz, stoisko produktów zbożowych i prezentacja gatunków zbóż, kasz, mąki, punkt pomiaru cukru i ciśnienia (Stowarzyszenie Diabetyków Wałcz), wystawa i sprzedaż prac wykonanych przez WTZ oraz stoisko z domowymi wypiekami.


     
Podsumowanie akcji AR i MR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kolejny już rok uruchomiła pozamiejscowe punkty przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych, ONW i pomocy z tytułu realizacji programów rolnośrodowiskowych.

Rolnicy bardzo chętnie korzystali z możliwości złożenia dokumentów bliżej swego miejsca zamieszkania: w Wałczu, Człopie i Tucznie. Podczas 9 dyżurów pracownicy Agencji przyjęli wnioski od 292 rolników (180 w Wałczu, 112 w Człopie i Tucznie). Stanowi to 27% wszystkich złożonych w 2014 roku wniosków.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Spotkanie robocze

W dniu 20 maja 2014 roku, w sali konferencyjnej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałczu, odbyło się kolejne spotkanie robocze Powiatowego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (innowacyjny projekt: Platforma rozwoju kształcenia zawodowego).
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Uczestnicy spotkania analizowali gotowy już prawie dokument strategii, pod roboczą nazwą "Wieloletni plan rozwoju kształcenia zawodowego w powiecie wałeckim 2014-2018". Strategia - po naniesionych uwagach - zostanie podpisana i przekazana do realizacji 9 czerwca 2014 roku podczas zebrania obu grup pracujących w projekcie, tzn. Strategicznej i Doradczej. Plan zawiera najważniejsze działania, które powinny być przeprowadzone w powiecie wałeckim w celu rozwoju i popularyzacji tego segmentu szkolnictwa jakim jest kształcenie zawodowe. Dobry wybór szkoły zawodowej teraz, to w przyszłości mniej bezrobotnych.
Szczególną uwagę poświęcono opracowaniu wskaźników, które wskazywałyby na osiągnięcie zamierzonych celów, i które będą umożliwiały ewaluację działań w projekcie. Spotkanie prowadzili: p. Marcin Wojtkowiak z Poznania oraz p. Jarema Piekutowski ze Szczecina.


     
Koncert poświęcony pamięci Tarasa Szewczenki

Dnia 18 maja 2014 r. Paweł Suski Poseł na Sejm RP i Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki uczestniczyli w koncercie upamiętniającym 200 rocznicę urodzin ukraińskiego poety, malarza i działacza niepodległościowego Tarasa Szewczenki, który odbył się w sali widowiskowej Wałeckiego Centrum Kultury.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W programie koncertu były utwory na słowa Szewczenki oraz pieśni ludowe w wykonaniu ukraińskiego chóru męskiego "ŻURAWLI".


     
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Z udziałem Pawła Suskiego posła na Sejm RP, Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty Wałeckiego i Bogdana Białasa Przewodniczącego Rady Powiatu w dniu 16 maja 2014 r. w Wałeckim Centrum Kultury odbyła się Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.

Uroczystość była okazją do podkreślenia rangi tego ważnego, ale wciąż słabo opłacanego zawodu. Dobrze przygotowani, wyszkoleni i zmotywowani pracownicy służby zdrowia są niezbędni dla zdrowia społeczeństwa. Są najbliżej pacjenta i wkładają olbrzymi wysiłek w swoją pracę w przychodniach, szpitalach, sanatoriach i innych obiektach ochrony zdrowia, a każdy z nas potrafi to dopiero docenić, gdy potrzebuje pomocy.
Podczas spotkania nie zabrakło ciepłych słów i podziękowań pod adresem pielęgniarek i położnych, które kierowali poseł Ziemi Wałeckiej i przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Wałeckiego oraz innych instytucji.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Wicestarosta w krótkim przemówieniu mówił, że profesjonalizm w wykonywaniu tego wyjątkowego zawodu jest niezbędny, ale podkreślił, że najważniejsze jest serce i poświęcenie się dla drugiego człowieka. Tylko człowiek o wyjątkowej empatii i olbrzymim sercu może wykonywać taki zawód.
Uroczystość była okazją do wyróżnień, które wręczali przedstawiciele samorządów oraz instytucji.
Nagrody Starosty Wałeckiego otrzymały: Halina Kuch, Ewa Zawilińska, Grażyna Mosiejczuk, Irena Adamczyk, Danuta Jabłońska, Grażyna Kęska, Elżbieta Nowak, Krystyna Wróblewska i Maria Hase.


     
Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka

Z udziałem Pawła Suskiego Posła na Sejm RP, Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego, Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty, Bogdana Białasa Przewodniczącego Rady Powiatu w Wałczu i Waldemara Lechnika Wiceburmistrza Miasta Wałcz w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu odbyła się w dniu 14 maja 2014 r. uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystość była okazją do wręczenia strażakom wyróżnień i awansowania ich na wyższe stanowiska i stopnie służbowe. Komendant PSP w Wałczu przyjął ślubowanie strażaka będącego w służbie przygotowawczej, mianował strażaków na wyższe stopnie oraz odczytał awanse nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Brązową odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" otrzymali: st. kpt Dariusz Lubianiec, st. ogn. Andrzej Kasielski i st. ogn. Przemysław Szcześniak.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych odznaki wręczył Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. mgr inż. Zbigniew Kwiatkowski.
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił również Dyplomem Komendanta Głównego st. ogn. Dariusza Świercz za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo - gaśniczych.
Awanse w stopniach służbowych otrzymało łącznie 14 osób, a wręczenia aktów nadania dokonał bryg. mgr inż. Kazimierz Maciejewski.
Ponadto Komendant powiatowy bryg. Kazimierz Maciejewski wyróżnił nagrodami pieniężnymi 45 strażaków z KP PSP i dwóch pracowników cywilnych.
Wyróżnienia Starosty Wałeckiego otrzymali: asp. sztab. Adam Szymczyk dowódca zmiany, mł. ogn. Jacek Skotnicki - operator sprzętu specjalnego i mł. ogn. Radosław Pietrzyk - starszy ratownik - kierowca, a wyróżnienie Burmistrza Miasta Wałcz otrzymał mł. bryg. Mirosław Kosikowski.


     
Posiedzenie Komisji

Z udziałem Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty Wałeckiego w dniu 13 maja 2014 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Wałczu odbyło się spotkanie Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Wałeckim.

Komisja zajmowała się bieżącymi sprawami przekazywanymi od instytucji i mieszkańców powiatu, które dotyczą bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie. W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciele: policji, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Powiatowego Zarządu Dróg, Urzędu Miasta Wałcz oraz Wydziału Komunikacji i Transportu tut. starostwa.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
XVII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
Powiat Wałecki


W dniach 8-9 maja 2014 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uczestniczył w obradach XVII Zgromadzenia Związku Powiatów Polskich, które odbyły się w Mikołajkach.

Pierwszy dzień obrad poświęcony był sprawom statutowym Związku Powiatów Polskich, zaś w drugim dniu odbyła się sesja plenarna podsumowująca Rok Powiatów. Przyjęto m. in.: sprawozdanie Prezesa Zarządu z działalności ZPP w roku 2013 oraz z wykonania budżetu ZPP za rok 2013 oraz podjęto uchwały w sprawie przyjęcia budżetu ZPP na rok 2014 oraz założeń do programu działania ZPP na 2014 r. W drugim dniu odbyły m.in. dwa seminaria pt.: "Zmiany demograficzne wyzwaniem dla systemów ochrony zdrowia i pomocy społecznej w Polsce i Europie" oraz pt. "Na przeszłości budujemy przyszłość samorządów terytorialnych w Polsce".

XVII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich przyjęło także szesnaście stanowisk w sprawach ważnych dla samorządu - szczegóły na stronie www.zpp.pl.


     
69 Rocznica Zakończenia II Wojny Światowej

W dniu 8 maja 2014 r. z okazji 69 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej na Cmentarzu Wojennym w Wałczu odbył się uroczysty Apel Pamięci.

Uroczystość rozpoczęła się hymnem i modlitwą za poległych, którą odmówili: proboszcz parafii wojskowej pw. św. Franciszka z Asyżu ks. Prałat ppłk Władysław Kozicki i proboszcz parafii prawosławnej ks. Piotr Żornaczuk.
W uroczystości udział wzięli: Anna Mieczkowska Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu, Bogusława Towalewska Burmistrz Miasta Wałcz i Waldemar Lechnik Wiceburmistrz, delegacje Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Wałcza, wojska, policji, straży pożarnej, duchowieństwa, szkół, zakładów pracy stowarzyszeń i harcerze.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Wicestarosta w swoim przemówieniu stwierdził, że rok 1945 przyniósł zakończenie II Wojny Światowej w Europie, jednak powojenne ustalenia traktatowe nie pozwoliły odzyskać Polsce pełnej suwerenności. W wyniku paktu Hitler - Stalin z sierpnia 1939 r., napaści Niemiec i ZSRR na Polskę oraz wojny niemiecko - radzieckiej nasz kraj stał się terenem okupowanym i najbardziej narażonym na wojenne zniszczenia wynikające z polityki naszych sąsiadów.
Wicestarosta przekazał wyrazy najwyższego szacunku wszystkim kombatantom - bohaterom tamtych tragicznych wydarzeń oraz złożył hołd tym, którzy nie szczędzili swojej krwi, swego zdrowia i życia na rzecz wolnej Polski.
Wicestarosta nawiązał również do bieżących wydarzeń, jakich jesteśmy dzisiaj świadkami. Z olbrzymim niepokojem spoglądamy dzisiaj na naszą wschodnią granicą, gdyż argumenty padające pod adresem Ukrainy są podobne do tych, które były kierowane do Polaków w 1939 roku. Dzisiejsza sytuacja polityczno - militarna Polski daje nam poczucie większego bezpieczeństwa, ale nie zwalnia nas od wielu obowiązków wobec naszego kraju - powiedział wicestarosta.
W dalszej części uroczystości odmówiono modlitwę za poległych żołnierzy, a po apelu i salwie honorowej zebrane na cmentarzu delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Program artystyczny uroczystości, którym był krótki słowno muzyczny montaż w wykonaniu zespołu szkolnego II Liceum Ogólnokształcącego w Wałczu przygotował Marek Giłka.


     
Kolejny dyżur AR i MR w Starostwie

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mirosławcu prowadzi dyżury pracowników Agencji w Starostwie Powiatowym przyjmujących wnioski rolników o przyznanie płatności obszarowych, ONW i rolnośrodowiskowych na rok 2014.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Pracownicy AR i MR przyjmowali rolników w dniu 8 maja br. w sali narad tut. starostwa. Dotychczasowe trzy terminy (17 IV, 25 IV i 8 V) pokazały duże zainteresowanie rolników z terenu Powiatu Wałeckiego i odciążyły pracę pracowników BP AR i MR w Mirosławcu.
Rolnicy będą mieli jeszcze tylko jedną okazję, aby złożyć wniosek o płatności bez przyjeżdżania do biura w Mirosławcu - ostatni dyżur będzie pełniony w dniu 15 maja br. od. godz. 9.30 do 14.30.


     
Uroczystość w 104 batalionie zabezpieczenia

W dniu 5 maja 2014 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki wziął udział w uroczystych obchodach z okazji Święta Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, które odbyły się na terenie 104 batalionu zabezpieczenia w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Podczas uroczystości Starosta Wałecki wręczył odznaki "Strażak Wzorowy" przyznane przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wałczu dla: Dariusza Cichonia, Radosława Ćmiela, Kamila Kozłowskiego, Grzegorza Marca i Jarosław Stecha (wszyscy DWOP Szczecin).


     
Obchody Dnia Strażaka w Wałczu

Tradycyjnie w dzień patrona strażaków św. Floriana (4 maja 2014 r.) odbyły się uroczystości z okazji "Dnia Strażaka", podczas których władze samorządowe Powiatu Wałeckiego reprezentował Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem przez miasto, a następnie odprawiona została Msza św. za strażaków w kościele pw. św. Antoniego w Wałczu, której przewodniczył Marek Metelica Proboszcza Parafii. Po Mszy św. odbyło się tradycyjne spotkanie w ogrodach kapucyńskich, w którym udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotnicy ze Straży Pożarnych z terenu Powiatu Wałeckiego wraz z rodzinami, przedstawiciele samorządów gminnych oraz przedstawiciele służb współpracujących.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja 2014 r. w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Wałczu odprawiona została Msza św. za Ojczyznę z okazji 223 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, gen. bryg. rez. Janusz Sobolewski, radni Rady Powiatu i Miasta Wałcz, kompania honorowa Wojska Polskiego, przedstawiciele wojska, policji, straży, szkół i instytucji oraz poczty sztandarowe organizacji kombatanckich.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Ponadto dla uczczenia 223 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju zorganizował na Strzelnicy Garnizonowej w Wałczu zawody strzeleckie o Puchar Posła RP Pawła Suskiego, w którym wziął udział Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII